Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 października. Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
przewiń w dół
Leszek Zegzda o pniokach, krzokach i ptokach
- Każdy pragnie być u siebie. Ktoś powie - truizm. Ale to głęboka prawda o dążeniu do poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Tymczasem terytorium, nie tylko geograficzne, ale i kulturowe, bywa chronione z determinacją i grupy, które nabyły swoje prawa własności „przez zasiedzenie”, mają naturalną skłonność do dyktowania wszystkim innym miejscowych prawd i praw - przed III Kogresem Kultury Regionów pisze Leszek Zegzda.
15/10/2017
Konkurs! Jesienny Festiwal Teatralny
Gwiazdą 3 dnia XXI Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Miejskim Ośrodku Kultury bez wątpienia będzie Anna Seniuk. Wybitna polska aktorka filmowa oraz teatralna zagra w sztuce Teatru Narodowego pod tytułem „Łysa Śpiewaczka”, a następnie w ramach cyklu „Rozmowy kameralne”, spotka się i porozmawia z nowosądecką publicznością.
03/10/2017
Elżbieta Fryźlewicz-Chrapasińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie
Od niedzieli 1 października weszła w życie nowa struktura sieci szpitali. Zmiany powinny sprawić, że łatwiejszy będzie dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. 30 września zmieniła się też lista placówek świadczących nocną i świąteczną pomoc medyczną. Z czym się to dla nas wiąże, mówi dla serwisu "Sądeczanin" Elżbieta Fryźlewicz-Chrapasińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie.
01/10/2017
Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________
table-rozmowy

Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2017