Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 marca. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
04/04/2018 - 11:45

Gabriela Burkot poprosiła tylko o chwilę, a zdobyła półfinał. Sądeckie Młode Talenty (GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE ZAKOŃCZONE)

22- letnia Gabriela Burkot na casting Sądeckich Młodych Talentów stawiła się wprost ze szpitala w Katowicach, gdzie musiała przejść mały zabieg chirurgiczny. Wbiegła do studia ostatnia i już trochę spóźniona, ale wystarczyło by tylko zaśpiewała kilka taktów z popularnego kawałka „All I Ask" Adele i już nikt z jurorów nie miał wątpliwości, że warto było na nią zaczekać.

- Studiuję na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu. Dlaczego wybrałam akurat ten utwór? Jestem całym sercem za Adele. Jej teksty, jej muzyka i jej głos, który jest urzekający i ta jej niespotykana wrażliwość – wylicza jednym tchem.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Maria Ślusarek zmierzyła się z samą Whitney Houston

- Nie uczyłam się tak naprawdę śpiewać. Śpiewam sama i jedynie tyle, co w chórach. Nie wiem nawet czy układ mojego aparatu jest poprawny, cały czas próbuje i szukam tych odpowiedzi sama. Nikt tak naprawdę nie ma nade mną kontroli, by powiedzieć: to jest dobrze, to jest źle – mówi bez owijania w bawełnę.

Zobacz też: Sądeckie Młode Talenty: Julka Stanek to wyjątkowo zręczny i umuzykalniony kot

Na co dzień słucha wszystkiego. – Z racji tego, że jestem na Akademii Muzycznej próbuję też słuchać muzyki klasycznej, głównie akordeonowej, ale naprawdę jestem otwarta na różne gatunki muzyczne.  Jeśli nie muzyka, to co? Trudno powiedzieć, bo cały czas brnę w tym kierunku i jakoś odrzucam te wszystkie inne możliwości. Ale jak się ostatecznie moje życie potoczy? Tego nie wiem – zaznacza.

Gabriela pochodzi z Polnej koło Grybowa.

Zobacz też: Nagrywaliśmy Sądeckie Młode Talenty! Cała sobota z kamerami i światłami sceny [ZDJĘCIA]

Jeśli chcecie Państwo oddać głos na Gabrielę Burkot wyślijcie sms o treści: TALENT.2 na numer 7168. Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 10 kwietnia (do godz. 9:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 11 kwietnia podczas naszej wielkiej gali. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 25 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ES

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku