Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
12/10/2017 - 18:30

Legia ma Jozaka, a Poprad wziął Dwojaka

Piłkarski mistrz naszego kraju, czyli Legia Warszawa zatrudniła trenera, który wcześniej nie prowadził samodzielnie seniorskiej drużyny. Na podobny pomysł wpadli działacze Popradu Rytro. Nowy szkoleniowiec tego klubu, podobnie jak Romeo Jozak, dopiero debiutuje w tej roli.

Poprad Rytro zajmuje ostatnie miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Tutaj warto zaznaczyć, że trzy z nich drużyna zdobyła w poprzednim meczu, czyli w pierwszym z Mateuszem Dwojakiem na ławce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 w konfrontacji z kandydatem do awansu Bocheńskim Klubem Sportowym.

Zobacz: Maciej Małkowski wreszcie zdrowy. Skrzydłowy wrócił do treningów

- Muszę przyznać, że to dla mnie bardzo poważne wyzwanie, a także możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Zdecydowałem się przyjąć propozycję pracy w klubie, bo wiem o tym, że Poprad Rytro to klub solidnie poukładany organizacyjnie i to w dużej mierze pomogło mi podjąć decyzję - powiedział nam debiutujący trener.

Zobacz: Wybrali najzdolniejsze dzieci i chcą, aby były następcami Lewandowskiego

Mateusz Dwojak przygodę z grą w piłke nożną zakończył z powodu poważnej kontuzji. Wcześniej przeszedł wszystkie szczeble wiekowe w Zagłębiu Lubin, występował również w tamtejszym zespole rezerw. Jako szkoleniowiec przez kilka lat prowadził młodzież w Akademii Sandecja, a obecnie związany jest z grupami młodzieżowymi w starosądeckim Sokołem.

Michał Śmierciak ([email protected])

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018