Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
10/10/2017 - 17:20

Maciej Małkowski wreszcie zdrowy. Skrzydłowy wrócił do trenignów

Pierwszą próbę powrotu do zajęć z drużyną Małkowski podjął nieco ponad miesiąc temu. Okazało się wówczas, że na treningi z pełnym obciążeniem jest jeszcze za wcześnie. Dzisiaj jest już wszystko w porządku i jeden z pierwszoligowych liderów drużyny wraca do gry.


- Maciej Małkowski powrócił do treningów z naszym zespołem. Tym razem jest już tutaj na stałe w przeciwieństwie do wrześniowej próby w ramach rekonwalescencji. Szacuje się, iż w najbliższym czasie będzie stopniowo powracał do gry. W kontekście nadchodzących spotkań to bardzo dobra informacja dla sztabu szkoleniowego, bowiem skrzydłowy jeszcze wzmocni rywalizację o miejsce w pierwszym składzie - poinformował Miłosz Jańczyk z biura prasowego Sandecji.

Zobacz: Ściśle tajny sparing jednak z pewną dozą jawności. Sandecja zremisowała przy Kilińskiego

Maciej Małkowski pechowo został wykluczony przez kontuzję z walki wraz z drużyną o ekstraklasę. Zerwany mięsień, tak brzmiała diagnoza, którą zawodnik usłyszał po badaniach w kwietniu, więc o powrót na boisko walczył blisko pięć miesięcy. Najpierw operacja, później żmudna rehabilitacja, a w między czasie utrata pięknych chwil na boisku.

Sandecja pozyskała skrzydłowego przed sezonem 2015/2016, kiedy to do Nowego Sącza przeniósł się z GKS Bełchatów. Miał wówczas 169 spotkań rozegranych na najwyższym szczeblu ligowym, a strzelił w nich 16 bramek. Wcześniej występował w takich klubach jak Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Odra Wodzisław Śląski oraz GKS Jastrzębie.

W biało-czarnych barwach Małkowski dotychczas rozegrał łącznie 58 meczów w lidze i pucharze polski, zdobywając 18 goli.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Jarosław Para / Sandecja Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018