Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
09/10/2017 - 13:30

Wybrali najzdolniejsze dzieci i chcą, aby były następcami Lewandowskiego

Niespełna 200 dziewczynek i chłopców zgłosiły się na Dni Talentu, w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Trenerzy przez dwa weekendy robili selekcję, aby wybrać najzdolniejszych i przyjąć ich w szeregi szkółki, będącej flagowym przedsięwzięciem szkoleniowym PZPN.

- Akademia Młodych Orłów w Nowym Sączu powstała dzięki inicjatywie władz miasta, Polskiego Związku Piłki Nożnej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie, przy współudziale Jezuickiego Centrum Edukacyjnego. Jest to bezpłatna ogólnonarodowa inicjatywa szkolenia dzieci w trzech kategoriach wiekowych, trenowanych przez licencjonowanych szkoleniowców z przygotowaniem pedagogicznym - wyjaśnił Andrzej Kuźma, koordynator AMO w Nowym Sączu.

Zobacz: Ściśle tajny sparing jednak z pewną dozą jawności. Sandecja zremisowała przy Kilińskiego

Do treningów z dziećmi zaangażowani są lokalni specjaliści Jacek Ruchała, Michał Jawczak oraz Kamil Biel. Dni Talentu, czyli nabór i testy do akademii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przez dwa weekendy zgłosiło się prawie 200 dzieci, choć miejsc było tylko 96. AMO podzielono na 6 grup po 16 osób. PZPN zapewnia uczestnikom bezpłatny sprzęt sportowy, a miasto obiekty sportowe.

Zobacz: Zagrali dla Tomka i zebrali ponad 18 tysięcy na rehabilitację!

- Serdecznie dziękuje władzom miasta z prezydentem Ryszardem Nowakiem na czele, jego doradcy do spraw sportu Arkadiuszowi Aleksandrowi, dyrektorowi Jezuickiego Centrum Edukacji ojcu Radosławowi Robakowi, dyrektor szkoły podstawowej numer 21 pani Zofii Węgrzyn, prezesowi Ryszardowi Niemcowi z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który był motorem tego pomysłu i bez jego pomocy nic byśmy nie zdziałali. Wielką pomoc okazali dyrektor wydziału sportu Józef Kantor oraz dyrektor MOSiR-u Paweł Badura i Bogdan Kmak - dodał doświadczony trener Andrzej Kuźma.

Zobacz: VOO VOO zawładnęło sceną, a publiczność była wniebowzięta!

Osobne podziękowanie Andrzej Kuźma kieruje do koordynatorów AMO w Krakowie i Tarnowie - Dariuszowi Wojtowiczowi i Klichowi za rady i pomoc w organizacji Sądeckiego AMO. Na koniec serdeczne dzięki pracownikom OZPN w Nowym Saczu  a szczególnie prezesowi Robertowi Koralowi i Antoniemu Ogórkowi za organizacje oraz wsparcie, a także moim trenerom za przeprowadzenie Dni Talentu - podsumował koordynator. Pierwsze zajęcia startują 16 października o 16:00.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. AMO Nowy Sącz                                 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Jeden człowiek własnymi rękami zbudował kamienny most. Ta historia ze Znamirowic nad Jeziorem Rożnowskim, mogłaby się stać kanwą dramatu. Słyszeliście o tej historii? Obejrzyjcie nasz reportaż:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018