Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
09/10/2017 - 13:30

Wybrali najzdolniejsze dzieci i chcą, aby były następcami Lewandowskiego

Niespełna 200 dziewczynek i chłopców zgłosiły się na Dni Talentu, w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Trenerzy przez dwa weekendy robili selekcję, aby wybrać najzdolniejszych i przyjąć ich w szeregi szkółki, będącej flagowym przedsięwzięciem szkoleniowym PZPN.

- Akademia Młodych Orłów w Nowym Sączu powstała dzięki inicjatywie władz miasta, Polskiego Związku Piłki Nożnej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie, przy współudziale Jezuickiego Centrum Edukacyjnego. Jest to bezpłatna ogólnonarodowa inicjatywa szkolenia dzieci w trzech kategoriach wiekowych, trenowanych przez licencjonowanych szkoleniowców z przygotowaniem pedagogicznym - wyjaśnił Andrzej Kuźma, koordynator AMO w Nowym Sączu.

Zobacz: Ściśle tajny sparing jednak z pewną dozą jawności. Sandecja zremisowała przy Kilińskiego

Do treningów z dziećmi zaangażowani są lokalni specjaliści Jacek Ruchała, Michał Jawczak oraz Kamil Biel. Dni Talentu, czyli nabór i testy do akademii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przez dwa weekendy zgłosiło się prawie 200 dzieci, choć miejsc było tylko 96. AMO podzielono na 6 grup po 16 osób. PZPN zapewnia uczestnikom bezpłatny sprzęt sportowy, a miasto obiekty sportowe.

Zobacz: Zagrali dla Tomka i zebrali ponad 18 tysięcy na rehabilitację!

- Serdecznie dziękuje władzom miasta z prezydentem Ryszardem Nowakiem na czele, jego doradcy do spraw sportu Arkadiuszowi Aleksandrowi, dyrektorowi Jezuickiego Centrum Edukacji ojcu Radosławowi Robakowi, dyrektor szkoły podstawowej numer 21 pani Zofii Węgrzyn, prezesowi Ryszardowi Niemcowi z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który był motorem tego pomysłu i bez jego pomocy nic byśmy nie zdziałali. Wielką pomoc okazali dyrektor wydziału sportu Józef Kantor oraz dyrektor MOSiR-u Paweł Badura i Bogdan Kmak - dodał doświadczony trener Andrzej Kuźma.

Zobacz: VOO VOO zawładnęło sceną, a publiczność była wniebowzięta!

Osobne podziękowanie Andrzej Kuźma kieruje do koordynatorów AMO w Krakowie i Tarnowie - Dariuszowi Wojtowiczowi i Klichowi za rady i pomoc w organizacji Sądeckiego AMO. Na koniec serdeczne dzięki pracownikom OZPN w Nowym Saczu  a szczególnie prezesowi Robertowi Koralowi i Antoniemu Ogórkowi za organizacje oraz wsparcie, a także moim trenerom za przeprowadzenie Dni Talentu - podsumował koordynator. Pierwsze zajęcia startują 16 października o 16:00.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. AMO Nowy Sącz                                 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu