Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
12/10/2017 - 11:00

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (13-15 października)

Kabaret Neo-Nówka, mecz MKS Sandecji Nowy Sącz z Piastem Gliwice, a może koncert Anny Wyszkoni w Świniarsku? Takie atrakcje szykuje sądeczanom najbliższy weekend.

PIĄTEK

Kabaret Neo-Nówka o świecie mężczyzn w Nowym Sączu

Są mistrzami ciętej riposty i bawią publiczność do łez. Halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już wkrótce zawładnie wrocławski Kabaret Neo-Nówka, który w Nowym Sączu pokaże swój najnowszy program zatytułowany "Kazik sam w domu".

Spektakl „Przygody Tomka Sawyera”

Spektakl w wykonaniu aktorów z teatru „Groteska” w Krakowie. Obsada: Monika FILIPOWICZ , Diana JĘDRZEJEWSKA ,  Maja KUBACKA, Wojciech CZARNOTA, Adam GODLEWSKI, Andrzej KOPCZYK ,  Paweł MRÓZ ,  Jakub POPŁAWSKI, Lech WALICKI, Bartosz WATEMBORSKI. Godz.11 i 17.

Koncert Jazz Club – Marian Pawlik Quartet

Jazz Club Atelier zaprasza na koncert Marian Pawlik Quartet który odbędzie się w piątek 13 października o godzinie 20.00.

Koncert w Słowiku –  Xtreme Blues Dog

Blues-punk-trash-garage-rock takie określenie swojej muzyki ma Xtreme. Gra na harmonijce, na kazoo, na gitarze, na perkusji i śpiewa w tym samym czasie. Ten brazylijski jedno osobowy projekt pokazuje jak można „brudno” spojrzeć na blues wymieszany z rock and roll.           

I Forum Dialogu Publicznego

Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Nowym Sączu, Fundacja Euros – WIATR ZE WSCHODU i Parafia Ewangelicko-Augsburska Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu serdecznie zapraszają na cykl spotkań seminaryjnych w ramach I Forum Dialogu Publicznego zatytułowanych: „Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm”. 13 października – Instytucje chrześcijańskie dziedziczone z judaizmu; Jezus Chrystus – Żyd praktykujący.

Jubileusz 70-lecia Piotra Trochanowskiego w Krynicy

W trakcie uroczystości wystąpią poeci i pisarze  - uczestnicy XXV Łemkowskiej Jesieni Twórczej oraz zespół Teroczka

SOBOTA

Mój przyjaciel pies

Miejsca Przyjazne Psom w Nowym Sączu, zapraszają wszystkich właścicieli merdających czworonogów oraz tych którzy włochatego przyjaciela jeszcze nie mają a noszą się z zamiarem jego posiadana, na integracyjno – edukacyjną weekendową imprezę na Starej Sandecji (plac przy Alejach Wolności).        

„Nareszcie w Dudapeszcie”. Spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem

W najbliższą sobotę 14 października 2017 r. o godzinie 19.00 w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem. 

Piast Gliwice vs MKS Sandecja Nowy Sącz

Po przerwie reprezentacyjnej rozgrywki wznawia Lotto Ekstraklasa. Sandecję czeka wyjazd do Gliwic, gdzie zmierzą się z tamtejszym Piastem. Mecz odbędzie się 14 października 2017 r. o godzinie 15.30 przy ulicy Okrzei 20. Kibice organizują wyjazd na mecz, a zapisy prowadzone są w sklepie Androtin w CH Europa II

Żegiestów Zdrój: Gogodzy Ganski

W sobotę 14 października w Pensjonacie Zosia (Łopata Polska 29) odbędzie się koncert Gogodzy Ganski. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19.30, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

Zakończenie sezonu rowerowego 2017

 Zapraszamy do udziału w Zakończeniu Sezonu Rowerowego które odbędzie się w sobotę 14 października.  Start: godz. 9.00 – Starosądecki Rynek.

Spektakl „Calineczka”

Spektakl w wykonaniu aktorów z teatru „Banialuka” im.  Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej. Obsada: Marta MARZĘCKA, Maria BYRSKA, Władysław ANISZEWSKI, Konrad IGNATOWSKI, Włodzimierz POHL. Godz. 15 i 17.

NIEDZIELA

Koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz w Muszynie

Kawiarnia artystyczna Szarotka zaprasza na koncert duetu Jarząbek – Jurkiewicz. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 października o godzinie 19.00 w cukierni Szarotka w Muszynie.

Spektakl „Dziadek do orzechów”

Spektakl w wykonaniu aktorów grupy teatralnej „Cudoki-Szuroki” z Nowego Sącza. Godz. 11.

Koncert Puellae Orantes i Apotheosis w Muszynie

Koncert z okazji 30 rocznicy Kongresu Eucharystycznego i pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie. Wystąpi Dziewczęcy Chór Katedralny Koncert Puellae Orantes i Kwartet smyczkowy Apotheosis.

Koncert Papieski

Koncert odbędzie się w kościele św. Wawrzyńca w Nowym Sączu – Biegonicach. Na scenie wystąpią Joanna LALEK, Ewa PUCHALSKA, Ewelina RZEZIŃSKA, Przemysław BAIŃSKI, Tomasz PIĘTAK i Hadrian Filip TABĘCKI, a także Sądecka Orkiestra Kameralna pod dyr. Leszka MIECZKOWSKIEGO.

Spektakl słowno-muzyczny „Brat naszego Boga”

Spektakl na podstawie dramatu Karola Wojtyły. 15 października 2017r. g.20.

PIĄTEK-SOBOTA

Ania Wyszkoni na 100-lecie szkoły w Świniarsku

Trzydniowe obchody staną się prawdziwym świętem wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców, nauczycieli, a także okazją do wspomnień. Zwieńczeniem obchodów 100- lecia szkoły 14 października będzie koncert elektryczny Ani Wyszkoni.

SOBOTA - NIEDZIELA

Muszyna: U studni

14 oraz 15 października w Muszyńskim Dworze Starostów odbędą się dwa koncert „U Studni”. Wykonawcy przez wiele lat tworzyli zespół Stare Dobre Małżeństwo.

A może do kina?

Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (13 - 19 października)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu