Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
29/08/2017 - 10:45

Szykuje się międzyosiedlowa wojna parkingowa? Czy blokady na Millenium są zgodne z prawem?

Ledwo Miejski Zarząd Dróg zakończył budowę parkingu przy Poniatowskiego, przy przychodni Remedium a już się tu zadomawiają na dobre mieszkańcy osiedla Millenium. Robi się gorąco. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa wprowadziła tu blokady i abonamenty na parkowanie, ale na Wojska Polskiego nie mają zamiaru znów brodzić w błocie. Co z tego wyniknie? Czy blokady są zgodne z prawem?

Zaczynimy od blokad na osiedlu Millenium administrowanym przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową. Po naszej publikacji na ten temat 

Nowy Sącz: Miesięczny abonament albo blokada. "Grodzka" kasuje za miejsca parkingowe na Millenium!

mieszkańcy osiedla nie kryli oburzenia i sceptycyzmu. Pierwsze pytanie, które padło? Czy blokady są legalne, skoro teren należy do spółdzielni a tym samym wszystkich spółdzielców? Wątpliwości skonfrontowaliśmy z Jarosławem Iwańcem, prezesem Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- Kwestie wynajmu miejsc postojowych na terenach administrowanych przez Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową reguluje Uchwała Rady Nadzorczej GSM nr 6/2017 z 28 lutego 2017 roku - Regulamin utrzymania czystości, higieny i estetyki w obiektach GSM w Nowym Sączu - pkt VI B. Zgodnie z regulaminem po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Członkowskiej z danego osiedla - co w tym przypadku miało miejsce - Zarząd GSM może wydzierżawić teren należący do Spółdzielni w celu umożliwienia parkowania pojazdów osobowych należących w pierwszej kolejności do członków spółdzielni, przy zachowaniu zasady jedno mieszkanie - jedno miejsce – nasz rozmówca na wstępie wyjaśnia prawne meandry decyzji.

Zobacz też: Koniec „autokalipsy” na Poniatowskiego! Będzie przebudowa - zobacz projekt!

- Teren na którym posadowiony jest przedmiotowy teren, wokół byłego Gimnazjum numer 3, jest to teren, którego wyłącznym właścicielem jest Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Więc decyzja o wydzierżawieniu miejsc jest całkowicie zgodna z prawem.

- Decyzja o ustanowieniu miejsc płatnych postojowych została podjęta na liczne prośby mieszkańców okolicznych nieruchomości, którzy wskazywali że na tym terenie parkują osoby spoza osiedla, które to osoby nie ponoszą żadnych kosztów związanych z funkcjonowaniem parkingu. Dodatkowo decyzja ta ograniczyła ruch samochodowy, który zagrażał spacerującym po ciągu pieszo-jezdnym mieszkańcom.

I teraz sprawa najważniejsza. Jak informowano mieszkańców o możliwości wykupu miejsca? Bo wielu z nich twierdzi, że dowiedziało się o tym już po fakcie.







Dziękujemy za przesłanie błędu