Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
08/08/2017 - 08:10

Nowy Sącz: Miesięczny abonament albo blokada. "Grodzka" kasuje za miejsca parkingowe na Millenium!

Jakiś czas temu miejsca parkingowe wzdłuż gimnazjum nr 3 zostały oznakowane, ponumerowane i pojawiły się blokady. Dlaczego? Pytamy o to Ryszarda Jasińskiego, zastępcę prezesa Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

- GSM poniosła znaczne koszty remontu tej drogi oraz utwardzenia pobocza. Numery i blokady są zgodne z oczekiwaniami członków Spółdzielni, mieszkających na Millenium, których reprezentuje Rada Członkowska ZAB 1 wnioskująca o rozwiązanie problemu bałaganu z parkowaniem  samochodów w sąsiedztwie Gimnazjum – wyjaśnia kulisy montażu blokad Jasiński.

Zobacz też: Awantura na osiedlu Millenium. Pili aż przyjechała policja

Kto teraz może korzystać z tych miejsc i na jakich zasadach?

- Członkowie GSM oraz inni mieszkańcy z sąsiedztwa, zasady określa regulamin porządkowy – ucina krótko prezes.

- Czy to działanie prewencyjne przed uruchomieniem w miejsce gimnazjum szkoły dla dorosłych? – pytamy za zakończenie, w imieniu nie tylko przyszłych uczniów, ale również rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola nr 14, którzy już mocno odczuwają problemy związane z brakiem możliwości zaparkowania na czas odstawienia dziecka do placówki.

- Przede wszystkim chodziło o uporządkowanie bałaganu. To jest ślepa uliczka i auta krążyły niepotrzebnie w poszukiwaniu postoju, robiąc tak zwany sztuczny tłok. Teraz każdy, kto zawarł stosowną  umowę, ma zagwarantowane blokadą miejsce i ruch samochodowy jest duuużo  mniejszy, co poprawia bezpieczeństwo pieszych – zastrzega Jasiński.

Zobacz też: „Święta krowa” desperatka, ale nowy parking nabiera kształtu! [FILM]

I dodaje, że: - Ponadto są dodatkowe przychody około 30 złotych miesięcznie z miejsca, co wpływa na tak zwaną nadwyżkę bilansową dzieloną przez Walne Zgromadzenie dla członków GSM.

W skrócie? Grodzka zapewniła sobie dodatkowe źródło dochodów. Miejsc jest kilkadziesiąt, więc i pieniędzy z owych przychodów nie mało. Co teraz zrobią władze miasta? Jak zapewnią miejsca parkingowe dla swoich placówek oświatowych?

Inna rzecz, że mieszkańcy osiedla Millenium notorycznie parkują na parkingach na osiedlu obok, czyli na Wojska Polskiego. Zajmują miejsca m.in. przy przychodni Remedium, obok której miasto na własny koszt robi teraz pojemny parking dedykowany przede wszystkim pacjentom. Czy zatem i tu powinny pojawić się blokady i abonamenty?

Do sprawy wrócimy.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof Stachura

Blokady miejsc parkingowych na Millenium
Fot.: KS


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe