Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 listopada. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka
przewiń w dół
Data Publikacji: 
18/05/2017 - 10:35

Rządowy program Luxtorpeda z Newagiem. Jest ale go nikt nie widział -mówi prezes Konieczek


Po tym, jak sądecki Newag stoczył ciężką batalię o to, żeby spółka znalazła się w rządowym programie rozwoju krajowego przemysłu kolejowego "Luxtorpeda", zapadła głucha cisza. - Jest, ale nikt go nie widział, mówi na łamach branżowego portalu Rynek Kolejowy prezes firmy Zbigniew Konieczk.

Luxtopreda 2.0  to jeden z flagowych projektów ministerstwa rozwoju, który ma wspierać produkcję polskich pojazdów szynowych. W założeniu, ma się opierać na trzech filarach: nakładach na badania i rozwój, zakupie nowego taboru oraz modernizacji eksploatowanego taboru szynowego.

Przeczytaj też Wygrana batalia Konieczka. Po "dociśnięciu" lokalnych polityków Newag w rządowym programie Luxtorpeda ! Dało się?

Kiedy w lutym została przyjęta rządowa strategia rozwoju mówiło się o tym, że wspólnie z resortem Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa będą prowadzone dotyczące ich potrzeb uzgodnienia z przewoźnikami, potem będzie moa o środkach finansowych. Gra idzie o wielkie pieniądze, bo na rozwój polskiego przemysłu kolejowego rząd chce przeznaczyć ok 8,5 mld euro.

W sprawie rządowego programu prezes Newagu Zbigniew Konieczek przyparł do muru małopolskich parlamentarzystów i sprawy w błyskawicznym tempie przybrały inny obrót. Ostatecznie Newag w rządowym programie został ujęty.

Od tamtego czasu zapadła głucha cisza - mówi  się na łamach na łamach portalu Rynek Kolejowy szef Newagu.

https://www.sadeczanin.info/rozmaitosci/listopadowy-miesiecznik-sadeczanin-juz-w-sklepach-i-kioskach
Komentarze Facebook