Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
przewiń w dół
18/05/2017 - 08:35

Rządowy program Luxtorpeda z Newagiem. Jest ale go nikt nie widział -mówi prezes Konieczek

Po tym, jak sądecki Newag stoczył ciężką batalię o to, żeby spółka znalazła się w rządowym programie rozwoju krajowego przemysłu kolejowego "Luxtorpeda", zapadła głucha cisza. - Jest, ale nikt go nie widział, mówi na łamach branżowego portalu Rynek Kolejowy prezes firmy Zbigniew Konieczk.

Luxtopreda 2.0  to jeden z flagowych projektów ministerstwa rozwoju, który ma wspierać produkcję polskich pojazdów szynowych. W założeniu, ma się opierać na trzech filarach: nakładach na badania i rozwój, zakupie nowego taboru oraz modernizacji eksploatowanego taboru szynowego.

Przeczytaj też Wygrana batalia Konieczka. Po "dociśnięciu" lokalnych polityków Newag w rządowym programie Luxtorpeda ! Dało się?

Kiedy w lutym została przyjęta rządowa strategia rozwoju mówiło się o tym, że wspólnie z resortem Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa będą prowadzone dotyczące ich potrzeb uzgodnienia z przewoźnikami, potem będzie moa o środkach finansowych. Gra idzie o wielkie pieniądze, bo na rozwój polskiego przemysłu kolejowego rząd chce przeznaczyć ok 8,5 mld euro.

W sprawie rządowego programu prezes Newagu Zbigniew Konieczek przyparł do muru małopolskich parlamentarzystów i sprawy w błyskawicznym tempie przybrały inny obrót. Ostatecznie Newag w rządowym programie został ujęty.

Od tamtego czasu zapadła głucha cisza - mówi  się na łamach na łamach portalu Rynek Kolejowy szef Newagu.