Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 lipca. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
12/09/2017 - 12:25

Będzie most Piramowicza – Śwniarsko! Trzeci most za trzy lata?

Jak informował dziś na falach radia RDN Leszek Zegzda jest duża szansa na to, że zarząd województwa da w końcu zielone światło na budowę mostu łączącego ulicę Piramowicza w Nowym Sączu z drogą wojewódzką nr 969 Stary Sącz – Nowy Targ. Kiedy?

– Udało nam się znaleźć w wieloletnim planie inwestycyjnym pieniądze na budowę tego przedsięwzięcia, przynajmniej w znacznej części. Jeśli uda się wpisać je do perspektywy na najbliższe trzy lata, to ogłosimy to publicznie. Sądeczanie czekają na trzecia przeprawę przez Dunajec – zadeklarował członek zarządu województwa Leszek Zegzda w rozgłośni RDN.

Do pełni szczęścia niezbędne będzie dobudowania ze strony miasta łącznika od ulicy Piramowicza do wałów na Dunajcu. A do tego niezbędne są pieniądze na wykupienie odpowiedniej ilości działek pod inwestycję o samej inwestycji nie wspominając.

Zobacz też: Koalicja Nowosądecka chce by radni Nowego Sącza stanęli murem za Chełmcem?

Czy miasto udźwignie ten ciężar? Trudno powiedzieć, ale już dziś na sesji rady miasta przesądzi się los Wegierskiej Bis – radni będą uchwalać plan zagospodarowania przestrzennego. Dyskusję w tej sprawie zapowiadaliśmy w publikacji Węgierska Bis w rękach radnych. Wysłuchają 1165 sądeczan czy firmy, która zatrudnia trzy tysiące osób?

Jedno jest w tym wszystkim pewne – po raz kolejny Bernard Stawiarski wójt Chełmca a niebawem burmistrz dopiął swego. To on od samego początku był najgorętszym orędownikiem budowy mostu Piramowicza – Śwniarsko nawet kosztem przedłożenia tej inwestycji ponad budowę nowej przeprawy na Dunajcu, nowego mostu heleńskiego.

ES [email protected] Fot.:ilustracyjne Facebook 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu