Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
przewiń w dół
07/09/2017 - 15:50

Koalicja Nowosądecka chce by radni Nowego Sącza stanęli murem za Chełmcem?

- Koalicja Nowosądecka wyraża poparcie dla planów województwa małopolskiego i gminy Chełmiec w sprawie budowy mostu na rzece Dunajec mającego połączyć Świniarsko z prawobrzeżną częścią Nowego Sącza - brzmi wstęp do pisma, które jest kolejną odsłoną dyskusji co ważniejsze: most heleński czy nowy most Piramowicza - Świniarsko?

- Prosimy władze Nowego Sącza, a w szczególności Radnych miasta Nowego Sącza o wsparcie przebiegu całego projektu. Po stronie Nowego Sącza przebieg nowej drogi pozostaje sprawą otwartą. Prosimy Radnych o zapoznanie się z wnioskiem mieszkańców dotyczącym przebiegu drogi po nowosądeckiej stronie, który został odrzucony przez władze miasta. Zdaniem Koalicji Nowosądeckiej warto rozważyć oddziaływanie na usytuowane tam domostwa, koszty wywłaszczeń, łatwość przeprowadzenia procesu inwestycyjnego oraz dużo mniejsza liczbę działek objętych całym procesem – dokument o tej treści trafi do rąk nowosądeckich radnych jeszcze przed najbliższą sesją, która odbędzie się 12 września.

Zobacz też: Nie budować mostu heleńskiego? Na razie. Są takie pomysły

Podpisali go Jacek Żelazko wiceprezes Stowarzyszenia Koalicja Nowosądecka i pełnomocnik KN na Wólkach Robert Smoleń.

Skoro mowa o moście na Dunajcu prowadzącym do Świniarska, to z miejsca skontaktowaliśmy się z Arturem Bochenkiem, który jest jednocześnie zastępcą wójta gminy Chełmiec ( który od zawsze powtarzał, że ten most powinien powstać w pierwszej kolejności ) i czynnym działaczem KN. Czyżby most roboczo określany mostem: Piramowicza- Śwniarsko znalazł po latach uznanie władz województwa?

- Jest światełko w  tunelu, prowadzimy w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami zarządu województwa – mówi dość dyplomatycznie Bochenek i nie ukrywa, że województwo zaczyna patrzeć przychylniej na budowę obwodnicy na wałach, o którą Chełmiec też od dawna zabiega.

Zobacz też: Węgierska Bis w rękach radnych. Wysłuchają 1165 sądeczan czy firmy, która zatrudnia trzy tysiące osób?

Ów projekt Chełmca poległ jakiś czas temu a sygnatariusze porozumienia w sprawie jego budowy – w tym Nowy Sącz – zostawiły chełmiecki samorząd sam na placu boju.

Koalicja Nowosądecka do sprawy wraca nie tylko ze względu na most, ale również dlatego, że jej członkowie mają poważne wątpliwości co do tego, czy radni Nowego Sącza wiedzą, że przebieg drogi wiodącej do mostu uchwalać będą już na najbliższej sesji podczas uchwalania przebiegu Węgierskiej Bis.

- My nie optujemy za żadną z wersji i żadną ze stron, ale chcielibyśmy żeby radni bliżej i dogłębniej zajęli się tym tematem – podkreśla Bochenek nawiązując do protestu około tysiąca dwustu sądeczan w tej sprawie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archkiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu