Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
przewiń w dół
19/06/2017 - 08:45

Spotkanie w sprawie Węgierskiej Bis odwołane. Nowego terminu nie ma

Od rana urywały się telefony w redakcji, bo wśród mieszkańców Wólek gruchnęło, że odwołane zostało spotkanie w sprawie Węgierskiej Bis. Część osób mówi wprost: - to niepoważne. Nowego terminu Urząd Miasta nie wyznaczył, ale zastrzega, że spotkanie odwołano, bo dla części samych mieszkańców termin był niewygodny.

- Wydrukowaliśmy kilkaset kartek z informacją, że spotkanie będzie 19 czerwca. Kartki trafiły bezpośrednio do rąk kilkuset osób. Potem okazało się, tuż przed Bożym Ciałem, że spotkanie zostało przełożone na 20 czerwca i nie było szans żeby z informacją po raz kolejny dotrzeć do takiej samej liczny osób, ale próbowaliśmy. Teraz, dziś (19 czerwca) zadzwonił do mnie sąsiad, że spotkania nie będzie wcale. To niepoważne  – mówi w imieniu mieszkańców Wólek pani Marta Poremba.

Zobacz też: FAKRO w sprawie Węgierskiej Bis: będą ekrany akustyczne, będzie bezpieczniej, taniej i ekologiczniej

Po kilku kolejnych, utrzymanych w podobnym tonie telefonach raz jeszcze sprawdziliśmy na stronie Urzędu Miasta – żadnej informacji o odwołaniu spotkania do godziny 10.30 nie było. Zadzwoniliśmy zatem do Krzysztofa Dyrka, przewodniczącego zarządu osiedla Wólki. – Potwierdzam spotkanie zostało odwołane. Wychodzę właśnie z ratusza i mam w ręku oficjalną informację w tej sprawie.

Zobacz też: Mieszkańcy Wólek: Węgierska BIS pod dyktando Fakro! [FILM]

Jako powód odwołania spotkania Urząd Miasta wskazuje fakt, że nie wszystkim mieszkańcom odpowiadał ten termin, kolejny zostanie wyznaczony w najbliższym czasie w porozumieniu z zarządem osiedla Wólki.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info