Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 grudnia. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
14/11/2017 - 15:50

Radni jednak będą głosować nad sprawą honorowego obywatelstwa dla Jerzego Leśniaka

Temat nadania pośmiertnie honorowego obywatelstwa miasta Jerzemu Leśniakowi pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta. Sprawa, która decyzją przewodniczącej Bożeny Jawor nie była poprzednio oddana pod głosowanie, tym razem uzyska rozstrzygnięcie.

Pod koniec października pisaliśmy o tym, zadając pytanie przewodniczącej. - Zapowiedziałam już w przeszłości, że jeśli nie ma jednomyślności przy przyznawaniu honorowego obywatelstwa, to ja nie będę dawać tego pod obrady. To jest moja decyzja po rozmowie z kilkoma radnymi, którzy nie są za tym wnioskiem. Jest to świeża sprawa i należy naprawdę unikać niepotrzebnych dyskusji - powiedziała nam wówczas Bożena Jawor.

Zobacz: Nie będzie honorowego obywatelstwa Nowego Sącza dla Jerzego Leśniaka?

Chcieliśmy doprecyzować co konkretnie przewodnicząca miała na myśli? - Jest to bardzo delikatna i trudna sprawa. Nie ma jednomyślności, więc nie daję tego pod głosowanie, bo to może kogoś ranić. Nic więcej nie będę na ten temat mówić - zakończyła wtedy swoją wypowiedź przewodnicząca nowosądeckiej Rady Miasta. 

Brak poddania pod głosowanie nadania tytułu honorowego obywatelstwa Jerzemu Leśniakowi wywołał falę komentarzy. Zwolennicy wniosku nie kryli się z krytyką decyzji, doprowadzając tym samym do zaplanowanego głosowania nad pozbawieniem jej funkcji. Ze względu na to, najbliższą sesję w zastępstwie przewodniczącej poprowadzi zastępca.

Zobacz. Przewodnicząca Bożena Jawor o oskarżeniach: papiery z IPN nosze już w torebce

- Wczoraj w późnych godzinach wieczornych odbyło się spotkanie klubu radnych PiS. Pani przewodnicząca udzieliła mi na nim upoważnienia do ustalenia porządku obrad i poprowadzenia ich 21 listopada. Stało się tak za sprawą wniosku, który jej samej dotyczy - wyjaśnił Michał Kądziołka w rozmowie z portalem "Sądeczanin".

Dlaczego wiceprzewodniczący włączył to pod głosowanie? - Ustawa o samorządzie to reguluje. Jeśli formalnie poprawnie wniosek zostanie  złożony na 7 dni przed sesją, to zgodnie z prawem powinien znaleźć się w porządku obrad - podkreślił.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu