Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
12/03/2024 - 18:15

Karczma, kawiarnia i hotel w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu znowu zatętni życiem. Jest nowy najemca [ZDJĘCIA]

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu jest przestrzenią, która jest marką samą w sobie. To miejsce uwielbiane przez mieszkańców miasta, ale także turystów przyjeżdzających do Nowego Sącza. Odwiedzający nasze miasto są zachwyceni tą klimatyczną przestrzenią. To miejsce do zwiedzania i spędzania wolnego czasu wręcz idealne. Od tego roku stylową karczmą, kawiarnią, recepcją w budynku ratusza oraz znajdującymi się tam miejscami noclegowymi w hotelu będzie zawiadywał nowy najemca – firma GRUPA NOVO. Dzisiaj w Miasteczku Galicyjskim została podpisana umowa najmu z Muzeum Ziemi Sądeckiej, które jest właścicielem obiektów.

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu to marka

Czytaj także: Którą szkołę wybrać? Sądeckie Targi Edukacyjne są zawsze hitem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasteczko Galicyjskie to niezwykle klimatyczne miejsce, cieszące się przez cały rok ogromnym powodzeniem. Od wiosny aż do późnej jesieni karczma oraz kawiarnia w ratuszu tętni życiem.

Poprzedni najemca karczmy, kawiarni oraz miejsc noclegowych – firma Gościniec Galicyjski prowadziła te lokale do 31 grudnia 2023 roku. Z ostatnim dniem ubiegłego roku umowa wygasła i Muzeum Ziemi Sądeckiej musiało szukać kolejnego dzierżawcę.

Poprzedni najemca – Gościniec Galicyjski oferował noclegi, Cesarsko-Królewska Gospoda Galicyjska serwowała pyszne dania. W Kawiarni Sisi można było napić się dobrej kawy, czy zjeść pyszne ciasto czy lody.

Czytaj także: Nie możemy pogodzić się z Jej odejściem. Czujemy ogromną pustkę

Kolejnego dzierżawcę tych obiektów wyłoniono stosunkowo niedawno. Dopiero w wyniku drugiego przetargu.

Najemca znany i uznany

- Udało się wyłonić operatora, który będzie funkcjonował w naszej przestrzeni Miasteczka Galicyjskiego – powiedział Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu. – Została wyłoniona GRUPA NOVO. To znany przedsiębiorca gastronomiczny, który od lat funkcjonuje na terenie Nowego Sącza i Sądecczyzny, prowadząc kilka punktów. Mam nadzieję, że Karczma Galicyjska oraz kawiarnia będą odzwierciedlały kulturę kulinarną, która związana jest z Sądecczyzną. Gratuluję tego, że razem z nami podjęliście Państwo trud prowadzenia działalności w Miasteczku Galicyjskim.

Czytaj także: W ginekologii to jedno z kluczowych badań. Diagnostyka to podstawa

Dyrektor Ślusarek zaznaczył, że zarówno dla samego muzeum, które jest właścicielem Miasteczka Galicyjskiego, jak i nowych dzierżawców karczmy będzie to odpowiedzialne zadanie.

- Frekwencja w Miasteczku Galicyjskim i Sądeckim Parku Etnograficznym jest zawsze ogromna, zwłaszcza w miesiącach letnich – dodał dyrektor Ślusarek. – Sprostanie wymaganiom frekwencyjnym, ale też włączanie się w imprezy kulturalne, które nasze muzeum organizuje w Miasteczku Galicyjskim będzie wyzwaniem.

Co oferuje nowy najemca?

Nowy najemca – spółka Grupy NOVO to uznana firma prowadząca od 2019 roku na Sądecczyźnie trzy restauracje: Restaurację „Florencja”, Restaurację „NOVO.SĄDECKA” oraz restaurację szkolną w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu.

- W Miasteczku Galicyjskim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie – zapewniała Katarzyna Florek ze spółki GRUPA NOVO. – Reaktywujemy karczmę, kawiarnię oraz hotel, który tutaj funkcjonował. Mam nadzieję, że uda nam się świetnie wypełnić i uzupełnić działanie Miasteczka Galicyjskiego, jeśli chodzi o usługi gastronomiczne. Przywykliśmy do ciężkiej pracy, bo w gastronomii ciężka praca to codzienność. Sprostamy natężeniu ruchu turystycznego, ale chcielibyśmy dać temu miejscu coś, co nie miało dotąd miejsca. Chcielibyśmy tutaj zgromadzić lokalną społeczność. Chcemy bazować nie tylko na turystach, którzy pojawiają się tutaj w sezonie, ale też chcemy stworzyć klimatyczne miejsce z domowym, pysznym polskim jedzeniem, które kojarzy się nam z domem i rodziną.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.







Dziękujemy za przesłanie błędu