Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
11/08/2018 - 11:20

Dzisiaj mieszkańcy Lipnicy Wielkiej pożegnają rodzinę, która zginęła w wypadku

W niedzielę 12 sierpnia rodzina, bliscy i mieszkańcy gminy Korzenna pożegnają 32-letnią Karolinę i Adama oraz 6-letniego Daniela i Oskara, którzy zginęli w wypadku w Łęce. Pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Lipnicy Wielkiej.

W Łęce w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku postawiony jest krzyż, pod którym płoną znicze. W karambolu zginęła rodzina z Lipnicy Wielkiej. Mieszkańcy gminy Korzenna wciąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Zobacz też Gmina Korzenna w żałobie. Strażacy i wójt odwołali zabawy taneczne

Już w najbliższą niedzielę 12 sierpnia odbędzie się uroczystość pogrzebowa w kościele parafialnym w Lipnicy Wielkiej. Bliscy, znajomi i mieszkańcy pożegnają 32-letnią Karolinę i Adama, 6-letniego Daniela i Oskara, który nie zdążył się narodzić.

W ich intencji o godzinie 14.30 w kościele zostanie odmówiony różaniec. O 15 odprawiona zostania msza żałobna, po której ciała zostaną odprowadzone na cmentarz parafialny.

- Straszna tragedia. Takiego pogrzebu w Lipnicy Wielkiej jeszcze nie było. Znaliśmy dobrze tę rodzinę. Zawsze bardzo życzliwi dla wszystkich. 6-letni Danielek zawsze uśmiechnięty – opowiadają ze łzami w oczach sąsiedzi zmarłej rodziny.

Zobacz też Wypadek w Łęce: cysterna staranowała trzy auta. Zginęli rodzice i dzieci [WIDEO]

W weekend w gminie Korzenna miały się odbyć liczne imprezy m.in. strażacka zabawa w Lipnicy Wielkiej, „Piana Party” w Korzennej oraz zawody makiet i szybowców oraz pokaz lotniczy.  Z powodu tragedii, która dotknęła rodzinę z Lipnicy Wielkiej, strażacy oraz wójt Leszek Skowron odwołali wszelkie zabawy taneczne.

RG, Fot. RG

Wypadek w Łęce. Zderzenie cysterny z trzema autami. Zginęli ojciec i dziecko

W Łęce w gminie Korzenna cysterna z mlekiem zderzyła się z trzema autami osobowymi. Bilans jest tragiczny. Dwie osoby nie żyją, siedem jest rannych Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu