Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
przewiń w dół
10/07/2017 - 20:25

Przyszła ulewa. Podniesie się poziom rzek, może być groźnie

Najpierw deszczem i gradem postraszyli nas Łowcy Burz, teraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega przed możliwym gwałtownym wzrostem poziomu wody w rzekach. Jeśli powtórzy się dzisiejsza ulewa, może być niebezpiecznie.

Wedle zapowiedzi Łowców Burz jeszcze dziś mocno poleje. Deszczu może spaść nawet 5 centymetrów, a wiatr wiać będzie z prędkością do 100 km/h a miejscami nawet więcej.

Przeczytaj też Gdzie są burze? Łowcy Burz twierdzą, że w poniedziałek będą u nas

Teraz prognozy potwierdza Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Padać będzie do wtorku, do godziny 15.  

-Opady deszczu o charakterze burzowym mogą doprowadzić do gwałtownego wzrostu poziomu wody m.in. w zlewniach Dunajca oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły. W miejscu wystąpienia burz poziom wody może na krótko przekroczyć stany ostrzegawcze, a punktowo także alarmowe. - brzmi komunikat.

Przeczytaj też Megagradobicie w Chomranicach? To nie był rekord. Gdzie spadły większe lodowe kulki?

Prawdopodobieństwo prognozy szacuje się na 90 procent, zaś stopień zagrożenia określono na pierwszy w skali trzystopniowej.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu przypomina, że w sytuacjach, kiedy będzie potrzebna pomoc należy dzwonić pod  numer telefonu 18 414-16-21, a po godzinie15.30 pod  numery  Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu 018 448-69-10, 018 448-69-11.

Zobacz: W lipcu mija 20 lat od katastrofy "powodzi tysiąclecia"

(ami), fot archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu