Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
04/10/2017 - 19:45

Ściśle tajny sparing Sandecji. Wdrażają nowe założenia taktyczne, czy już szukają następcy Koleva?

W najbliższy weekend nie zostanie rozegrana kolejka spotkań ekstraklasy, a ma to związek z przerwą na mecze reprezentacji narodowych, wyznaczoną przez europejskie władze piłkarskie. Sądecki sztab szkoleniowy postanowił więc rozegrać sparing z Puszczą Niepołomice.

Wydawać by się mogło, że jest to bardzo dobra informacja dla nowosądeckich kibiców, gdyż mecz będzie rozgrywany na stadionie przy ulicy Kilińskiego 47 i mogliby oni wreszcie obejrzeć własną drużynę w swoim mieście. Niestety postanowiono, że na czas tego testowego spotkania obiekt MOSiR-u, będzie szczelnie zamknięty.

Zobacz: Zagrali dla Tomka i zebrali ponad 18 tysięcy na rehabilitację!

- Będzie to uzupełnienie mikrocyklu treningowego w czasie przerwy na zmagania reprezentacji narodowych uczestniczących w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018. Informujemy, iż decyzją klubu kibice oraz dziennikarze nie będą mieli możliwości wstępu na ten mecz - poinformował nas Marcin Rogowski, rzecznik prasowy klubu.

Jaki jest powód takiej decyzji? Być może chodzi o przygotowanie specjalnych wariantów taktycznych oraz rozegrania stałych fragmentów, przed kolejnym meczem ligowym z Piastem Gliwice, ale prawdopodobna jest jeszcze inna opcja.

Zobacz: Sądecka Dycha już za nami. Wystartowało 500 biegaczy

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że na celowniku skautów jednej z drużyn niemieckiej Bundesligi jest bułgarski napastnik Aleksandar Kolev. Zatem być może sądecki klub, mając na uwadze sprzedaż napastnika w najbliższym oknie transferowym, ma zamiar w tym sparingu wstępnie przetestować kogoś mającego go ewentualnie zastąpić.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Jarosław Para / sandecja.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu