Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
03/02/2018 - 11:00

O dyrektorze Arturze Puszko mówią Sławomir Kmak i Jerzy Gwiżdż

O wielkich zasługach, jakie dla sądeckiej służby zdrowia miał Artur Puszko, mówili nam Sławomir Kmak, dyrektor szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju i Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza oraz wiceprzewodniczący Rady Społecznej Szpitala im. J. Śniadeckiego.

 

- Widoczny rozmach inwestycyjny jest naprawdę imponujący i dyrektorowi Arturowi Puszce należą się duże słowa uznania - mówił niedawno Sławomir Kmak, dyrektor szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dyrektor Kmak szczególnie  chwalił nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone w sprzęt medyczny centrum onkologii ze świetnymi fachowcami, których dyrektorowi Puszko udało się sprowadzić do Nowego Sącza. Docenia też nowy, Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zmienił się nie do poznania.  - Sądecki szpital zmienił się na dobre, nie tylko pod względem inwestycyjnym, ale także pod względem jakości kadry medycznej i warunków pobytu pacjenta w szpitalu. 

Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza i wiceprzewodniczący Rady Społecznej Szpitala im. J. Śniadeckiego, mówiąc o dokonaniach dyrektora Artura Puszko podkreślał ogromną dynamikę pozytywnych zmian.

- Dyrektor dobrze współpracuje z urzędem marszałkowskim, dzięki czemu skala inwestycji jest naprawdę imponująca. Powstała nie tylko nowa onkologia, ale też udało się stworzyć warunki pracy dla naprawdę doskonałych lekarzy specjalistów - przypominał wiceprezydent Gwiżdż. - Wyremontowanych zostało kilka istniejących oddziałów, planowane są remonty pozostałych. Bardzo dobrze o gospodarności dyrektora świadczy fakt, że wiele inwestycji sfinansowanych zostało ze środków własnych szpitala. Możemy być ze szpitala dumni. Mówię to również jako mieszkaniec i pacjent tego szpitala.

                                                                                                                                                 ***

Artur Puszko urodził się 16 września 1958 r. w Dębicy w rodzinie lekarskiej (matka była pediatrą, ojciec zaś ginekologiem). Był absolwentem Akademii Medycznej im. M. Kopernika w Krakowie (dyplom uzyskał w 1984 r.). Po studiach pracował jako lekarz pediatra (stażysta, asystent) w szpitalu Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, a od 1991 r. jako dyrektor tej placówki.  

Od 16 lutego 2004 r. byłdyrektorem szpitala specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Jako lekarz podnosił kwalifikacje zawodowe: został specjalistą I stopnia w zakresie pediatrii (od 1989 r.) i specjalistą II stopnia w zakresie organizacji służby zdrowia (od 1994 r.).  

Stale uczestniczył w kursach i szkoleniach dotyczących zarządzania i kierowania w służbie zdrowia oraz medycyny społecznej. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (ekonomika zdrowia, 1998 r.), MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2011 r.) i krakowskiej Szkole Zdrowia Publicznego. Był członkiem Naczelnej Komisji Rewizyjnej Krajowej Izby Lekarskiej. 

(kt) Fot. TK

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Najczęściej Czytane ________________________________________________________________________________________________________________________________________________