Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
03/02/2018 - 11:00

O dyrektorze Arturze Puszko mówią Sławomir Kmak i Jerzy Gwiżdż

O wielkich zasługach, jakie dla sądeckiej służby zdrowia miał Artur Puszko, mówili nam Sławomir Kmak, dyrektor szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju i Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza oraz wiceprzewodniczący Rady Społecznej Szpitala im. J. Śniadeckiego.

 

- Widoczny rozmach inwestycyjny jest naprawdę imponujący i dyrektorowi Arturowi Puszce należą się duże słowa uznania - mówił niedawno Sławomir Kmak, dyrektor szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju.

Dyrektor Kmak szczególnie  chwalił nowoczesne, bardzo dobrze wyposażone w sprzęt medyczny centrum onkologii ze świetnymi fachowcami, których dyrektorowi Puszko udało się sprowadzić do Nowego Sącza. Docenia też nowy, Szpitalny Oddział Ratunkowy, który zmienił się nie do poznania.  - Sądecki szpital zmienił się na dobre, nie tylko pod względem inwestycyjnym, ale także pod względem jakości kadry medycznej i warunków pobytu pacjenta w szpitalu. 

Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza i wiceprzewodniczący Rady Społecznej Szpitala im. J. Śniadeckiego, mówiąc o dokonaniach dyrektora Artura Puszko podkreślał ogromną dynamikę pozytywnych zmian.

- Dyrektor dobrze współpracuje z urzędem marszałkowskim, dzięki czemu skala inwestycji jest naprawdę imponująca. Powstała nie tylko nowa onkologia, ale też udało się stworzyć warunki pracy dla naprawdę doskonałych lekarzy specjalistów - przypominał wiceprezydent Gwiżdż. - Wyremontowanych zostało kilka istniejących oddziałów, planowane są remonty pozostałych. Bardzo dobrze o gospodarności dyrektora świadczy fakt, że wiele inwestycji sfinansowanych zostało ze środków własnych szpitala. Możemy być ze szpitala dumni. Mówię to również jako mieszkaniec i pacjent tego szpitala.

                                                                                                                                                 ***

Artur Puszko urodził się 16 września 1958 r. w Dębicy w rodzinie lekarskiej (matka była pediatrą, ojciec zaś ginekologiem). Był absolwentem Akademii Medycznej im. M. Kopernika w Krakowie (dyplom uzyskał w 1984 r.). Po studiach pracował jako lekarz pediatra (stażysta, asystent) w szpitalu Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, a od 1991 r. jako dyrektor tej placówki.  

Od 16 lutego 2004 r. byłdyrektorem szpitala specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Jako lekarz podnosił kwalifikacje zawodowe: został specjalistą I stopnia w zakresie pediatrii (od 1989 r.) i specjalistą II stopnia w zakresie organizacji służby zdrowia (od 1994 r.).  

Stale uczestniczył w kursach i szkoleniach dotyczących zarządzania i kierowania w służbie zdrowia oraz medycyny społecznej. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (ekonomika zdrowia, 1998 r.), MBA dla kadry medycznej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (2011 r.) i krakowskiej Szkole Zdrowia Publicznego. Był członkiem Naczelnej Komisji Rewizyjnej Krajowej Izby Lekarskiej. 

(kt) Fot. TK

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu