Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
03/02/2018 - 08:40

Nie żyje Artur Puszko, dyrektor sądeckiego szpitala im. J. Śniadeckiego

Artur Puszko zmarł nagle, w piątek wieczorem, w domu. Ta smutna wiadomość dotarła do pracowników szpitala w sobotę rano. Nie żyje człowiek, który z oddaniem budował nowoczesną służbę zdrowia w Nowym Sączu.

- Nie mogę w to uwierzyć - mówi Agnieszka Zelek, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala. - Jeszcze wczoraj rozmawiałam z szefem. Czuł się dobrze. Powiedzieliśmy sobie, jak zawsze - do widzenia. Dziś rano dowiedziałam się, że nie żyje.

Artur Puszko zmarł nagle, wieczorem 2 lutego w swoim mieszkaniu w Krakowie, skąd dojeżdżał do pracy w Nowym Sączu. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci. W tym roku we wrześniu skończyłby 60 lat. - Jesteśmy wstrząśnięci. Ta wiadomość kompletnie nas zaskoczyła - mówi Agnieszka Zelek. Był takim dobrym szefem. Miłym i sprawiedliwym. Każdemu życzyłabym takiego przełożonego - dodaje Agnieszka Zelek. 

Czytaj też O dyrektorze Arturze Puszko mówią Sławomir Kmak i Jerzy Gwiżdż

Artur Puszko był dyrektorem szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przez czternaście lat. Wcześniej, kierował placówką w Dębicy. Za jego kadencji  sądecka lecznica zyskała  nowoczesny ośrodek onkologiczny i Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z oddziałem anestezjologii. Udało się też zmodernizować lądowisko dla helikopterów i przeprowadzić gruntowny remont przychodni przy Al. Wolności. Inwestycyjny rozmach szpital zawdzięczał umiejętności Artura Puszko w zdobywaniu unijnych funduszy. Miał kolejne, wielkie plany...

 W 2016 roku, w 110-lecie istnienia sądeckiego szpitala, na wniosek prezydenta Ryszarda Nowaka otrzymał Tarczę Herbową "Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza". Był świetnym lekarzem, znakomitym menedżerem, organizatorem szerokiej rozbudowy nowosądeckiego szpitala.

[email protected] fot.T.KDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)