Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
09/08/2018 - 14:10

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (10-12 sierpnia)

Mecz MKS Sandecja Nowy Sącz vs GKS Katowice, X Festiwal Pieroga Łomniczańskiego, XXIII Koncert w Wirydarzu – Sądeckie Talenty, a może Festiwal im. Jana Kiepury? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Krynica – Zdrój: Niki 4 Live

10 sierpnia przy Nowych Łazienkach Mineralnych odbędzie się teatralne widowisko plenerowe z okazji 50. Rocznicy Śmierci Nikifora – Epifaniusza Dworniaka oraz otwarcie zmodernizowanej części Nowych Łazienek Mineralnych. . Impreza rozpocznie się o godzinie 20.30. Wstęp wolny.

W stronę Schulza – okna wyobraźni

Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza do Galerii BWA, na kolejną odsłonę niezwykłego projektu artystycznego „W stronę Schulza”. Obejmuje on prace mistrzów malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby. Pomyślany jest jako hołd złożony jednemu z najbardziej oryginalnych polskich artystów XX wieku Brunonowi Schulzowi. Wystawa będzie prezentowana od 10 sierpnia do 14 października 2018 r. Wernisaż odbędzie się w piątek 10 sierpnia o godzinie 18.00.

Nasze Zbiory, Nasza Chluba

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na wystawę przygotowaną z okazjo 80 – lecia nowosądeckiego Muzeum. Wystawa będzie prezentowana od 11 sierpnia do 30 grudnia 2018 r. w Gmachu Głównym, ul. Jagiellońska 56. Wernisaż odbędzie się w piątek 10 sierpnia o godzinie 17.00.

SOBOTA

Emanacje: Szymon Komasa – „Pieśń Polska”

ałopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na koncert w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE 2018. Tegoroczne wydarzenia festiwalowe zawitają do 16 małopolskich miejscowości, w tym do Nowego Sącza. Na scenie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w recitalu wokalnym pn. „Pieśń polska” wystąpi Szymon Komasa. Wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia o godz. 19.00.

MKS Sandecja Nowy Sącz vs GKS Katowice

Po ponad roku, Sandecja wraca na własny stadion przy Kilińskiego 47 w Nowym Sączu. Już 11 sierpnia  Biało – Czarni podejmą GKS Katowice w ramach 4. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuny 1 ligi. Mecz rozpocznie się o godzinie 19.10.

Łomnica Zdrój: X Festiwal Pieroga Łomniczańskiego

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej Zdroju zaprasza na jubileuszowy X Festiwal Pieroga Łomniczańskiego. Impreza odbędzie się w sobotę 11 sierpnia na boisku szkolnym w Łomnicy Zdroju. Start godzina 15.00.

NIEDZIELA

XXIII Koncert w Wirydarzu – Sądeckie Talenty

12 sierpnia Fundacja im. Dra Jerzego Masiora ponownie zaprasza do wirydarza, który stał się miejscem wspaniałych letnich wieczorów, przepełnionych sztuką. Przed nami XXIII koncert z cyklu „Sądeckie Talenty” i prezentacja kolejnej grupy utalentowanych młodych artystów. Koncert odbędzie się o godzinie 19.00

Rytro: Festyn Regionalny

W najbliższą niedzielę 12 sierpnia na boisku przy Hotelu Perła Południa w Rytrze odbędzie się Festyn Regionalny.

SOBOTA - NIEDZIELA

Festiwal im. Jana Kiepury

Kilkadziesiąt koncertów, kilkuset artystów i ponad trzydzieści tysięcy widzów – tak wyglądają ostatnie edycje Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Festiwal ten jest największą imprezą organizowaną przez obchodzące w tym roku 40-lecie Centrum Kultury w Krynicy-Zdrój. I od wielu lat jest wizytówką uzdrowiska.

XII Sądecki Jarmark Anielski 

11 i 12 sierpnia na sądeckim rynku królować będą anioły w różnej formie: malowane, wykonane na szydełku, z bibuły, wosku, koronki, z drewna, anioły na pocztówkach. Sądecki Jarmark Anielski jest już bardzo popularny wśród rękodzielników z Polski, cieszy się też dużym powodzeniem wśród mieszkańców Nowego Sącza i turystów.

ŚRODA

Patriotyczny Piknik Rodzinny

Gościniec Galicyjski zaprasza na coroczny patriotyczny piknik rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego. Piknik odbędzie się w środę 15 sierpnia w godzinach 11.00 do 18.00 w Miasteczku Galicyjskim, ul. Lwowska 226.

Biesiadne Lato

Antoni Rączkowski – przewodniczący Zarządu Osiedla Gołąbkowice,  zaprasza do Browaru Trzy Korony na osiedlowy piknik Biesiadne Lato podczas którego wystąpią: Tomasz Wolak Rock Band z udziałem Evy Nowel oraz duet Anna Kożuch i Kinga Łęczycka. Impreza odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 19.00. Wstęp wolny

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (10-16 sierpnia)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku