Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
12/09/2017 - 10:35

Będą nowe trasy rowerowe. Od granicy ze Słowacją, przez Łącko do Starego Sącza

To już pewne. Od granicy ze Słowacją, przez Łącko do Starego Sącza, przebiegać będą kolejne odcinki trasy rowerowej VeloDunajec. Budowa kolejnych dwóch fragmentów trasy przez urokliwą dolinę Dunajca będzie kosztować blisko 44 mln złotych.

Kilometry rowerowych tras powstaną dzięki unijnym środkom i pieniądzom z budżetu województwa. Umowa na dofinansowanie inwestycji między łąckim samorządem a urzędem marszałkowskim już została podpisana. W sumie przedsięwzięcie ma kosztować blisko 44 mln złotych. 25,4 mln zł będzie pochodzić Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Czytaj też 230 km tras rowerowych w Dolinie Popradu. Raj dla cyklistów za 5 mln euro

Jednym z największych atutów ziemi łąckiej są jej urzekające krajobrazy. Trasa VeloDunajec przebiega przez najbardziej malownicze tereny naszego regionu – rowerzyści mogą liczyć na piękne widoki na Beskidy, Pieniny czy Tatry.

- Jestem pewien, że rozwój turystyki rowerowej przyciągnie do Łącka i okolic jeszcze więcej turystów, którzy podróżując na dwóch kółkach, będą mogli cieszyć się tym co, w Małopolsce mamy najlepszego – pięknem przyrody i górskich krajobrazów– podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Przypomnijmy, że od kilku lat w całym województwie jest realizowany największych w historii plan budowy ścieżek rowerowych, po których można podróżować nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie.

Czytaj też Szykuje się rowerowe eldorado z Muszyny do Sącza 

Dotychczas zbudowano 26 km trasy VeloDunajec biegnącej od Ostrowa do Wietrzychowic, a w trakcie realizacji jest kolejne 68 km trasy Zakopanego – Sromowce Niżne. Dzięki podpisanym umowom powstaną kolejne dwa odcinki tras. To  liczący 20 km fragment od Szczawnicy do Zabrzeży i dalsze 25 km od Zabrzeży do Starego Sącza. Trasy będą gotowe w przyszłym roku.  

(ami) fot.UMWM

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu