Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
23/04/2023 - 13:45

Małgorzata Golińska, główny konserwator przyrody: Sądecczyzna łączy rozwój gospodarczy z ochroną przyrody

Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, główny konserwator przyrody odwiedziła wczoraj Nowy Sącz. Byłą jednym z gości specjalnych Seminarium „Środowisko naturalne – atut czy przeszkoda w rozwoju”, które odbyło się w firmie WIŚNIOWSKI.

Małgorzata Golińska była jednym z prelegentów panelu pn. „Naturalnie, że warto – o ochronie środowiska naturalnego. Dlaczego musimy to robić i co z tego mamy?”

Organizatorem seminarium była Fundacja Sądecka, a partnerami tego wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W dyskusji, dotyczącej środowiska naturalnego i jego ochrony, którą zainicjował Zygmunt Berdychowski wyklarowało się wiele ciekawych wątków, a każdy z nich mógł być inspiracją do szerszej, ciekawej dyskusji.

O tym, jakie wyzwania stoją przed społeczeństwem, w tym również przed mieszkańcami naszego regionu, jeśli chodzi o ochronę środowiska naturalnego, w jakim kierunku w tym względzie należy iść z minister Małgorzatą Golińską rozmawia Iga Michalec.

Uczestniczyła Pani w bardzo interesującym seminarium, dotyczącym środowiska naturalnego w Polsce, również na Sądecczyźnie. Wzięła pani udział jako jeden z prelegentów w ciekawym panelu, podczas którego toczyła się dyskusja czy środowisko naturalne jest atutem czy przeszkodą. Sądecczyzna jest – na szczęście – regionem, który może poszczycić się jeszcze dobrze zachowaną naturą…

- Sądecczyzna jest regionem, które słynie w Polsce z tego, że potrafi skutecznie łączyć rozwój gospodarczy z ochroną przyrody. Jest to, tak naprawdę, sedno zrównoważonego rozwoju. Za nami bardzo ciekawy panel o ochronie przyrody, ochronie środowiska również w kontekście wyzwań, które przed Polską stawia komisja europejska poprzez swoje dokumenty, w tym także pakiet klimatyczny. Wskazujemy, że Polska, przez wiele lat, przez dziesięciolecia skutecznie pokazuje, że można zarówno chronić przyrodę jak i rozwijać się gospodarczo. Staramy się pokazywać nasze doświadczenia innym państwom członkowskim Unii. Staramy się pokazywać, że warto czerpać od nas wzorce.

Jakie wyzwania stoją, jeśli chodzi o gospodarkę naturalną, ochronę środowiska w kontekście naszego regionu?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ







Dziękujemy za przesłanie błędu