Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
18/06/2018 - 11:25

Szykuje się kolejny drogowy paraliż w Nowym Sączu? Większy remont ulicy Długosza

Ulica Długosza w Nowym Sączu doczeka się w tym roku remontu. Obejmie odcinek od skrzyżowania ul. Rejtana, Nawojowskiej i Grodzkiej do ul. Mickiewicza. Dzięki dodatkowym funduszom, jakie udało się pozyskać Miejskiemu Zarządowi Dróg, remont będzie miał szerszy zakres, niż pierwotnie zakładano.

Ulica Długosza, jedna z głównych miejskich arterii, którą codziennie przejeżdża tysiące samochodów nie przechodziła kompleksowego remontu, od wielu lat. Modernizowany był jedynie krótki odcinek dochodzący do skrzyżowania ul. Nawojowskiej, Grodzkiej i Rejtana. Drogowcy prowadzili także doraźne, najpilniejsze naprawy.

Natężenie ruchu na ul. Długosza jest bardzo duże. Tym traktem można dojechać do centrum miasta.

Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zapewnia, że kapitalny remont ulicy zostanie przeprowadzony w tym roku. Nie tylko zostanie położona nowa nawierzchnia, ale także, dzięki dodatkowym funduszom, jakie udało się zdobyć Miejskiemu Zarządowi Dróg zostanie zmodernizowana również cała otaczająca ją infrastruktura.

Skąd pochodzą dodatkowe pieniądze?

- Złożyliśmy wniosek do rządowego programu i na remont ulicy Długosza, na odcinku od ul. Nawojowskiej do Mickiewicza pozyskaliśmy dodatkowo 781 tys. złotych – mówi dyrektor MZD w Nowym Sączu. – Jest to już konkretne wsparcie. Dzięki tym środkom zostaną wymienione także chodniki i krawężniki w miejscach, w których będzie to konieczne.

Ulica będzie zamykana etapami. W tym tygodniu ma być ogłoszony przetarg.

- Zobaczymy, jakie wpłyną oferty od wykonawców – dodaje szef MZD. – Na kompleksowy remont przewidujemy dziewięćdziesiąt dni. Nie wiemy, co zastaniemy po zdjęciu nawierzchni. Pod ulicą znajdują się różnego rodzaju instalacje. Jaki jest ich stan okaże się dopiero po rozpoczęciu inwestycji. Być może administratorzy tych sieci będą chcieli, w związku z prowadzonym remontem także je wymienić.

Po rozpoczęciu remontu na ul. Długosza w mieście pojawi się kolejne miejsce, gdzie będą utrudnienia i to spore. Nie obejdzie się bez objazdów.

[email protected] Fot. IM.

Ulica Długosza w Nowym Sączu

Ulica Długosza w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2018