Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 marca. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
18/01/2013 - 13:40

„Perła Samorządu 2012” dla prezydenta Ryszarda Nowaka

Prezydent Nowego Sącza zajął pierwsze miejsce w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Redakcja doceniła go za szczególną działalność w zakresie inwestycji infrastrukturalnych, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji.
"Dziennik Gazeta Prawna" organizując ranking chciał wyróżnić pięciu najlepszych prezydentów, dziesięciu burmistrzów i 15 wójtów. W tym celu rozesłał do samorządów przygotowane przez siebie ankiety, które sprawdzały: kadencyjność (prezydenta, burmistrza, wójta); inicjatywy społeczne podejmowane przez samorząd; aktywność w sieci, w mediach oraz w strukturach samorządowych; łatwy dostęp urzędu dla petentów, w tym e-urząd i dostosowanie go dla osób niepełnosprawnych; ilość złożonych wniosków o finansowanie zewnętrzne i ilość pozytywnie rozpatrzonych wniosków oraz stan zatrudnienia w urzędzie, wykazująca różnicę między początkiem kadencji a sierpniem 2012 r.

Okazało się, że to Nowy Sącz ma najlepsze wskaźniki, a tym samym „Perłę Samorządu 2012” w kategoria miast do 100 tys. mieszkańców otrzymał prezydent Ryszard Nowak. Wyróżnienie odebrał osobiście podczas wczorajszej (17 stycznia) Gali Finałowej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.
- Z dużą satysfakcją przyjąłem wyróżnienie. Nie traktuję go jako osobistego sukcesu ale docenienie pracy wszystkich urzędników oraz miasta i jego mieszkańców – mówi Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza. 

Wśród wyróżnionych znaleźli się również, m. in. Ewa Przybyło Burmistrz Rabki-Zdroju i Władysław Bieda Burmistrz Limanowej.
Ranking „Perły Samorządu 2012” jest rozwinięciem projektu "Europejska Gmina - Europejskie Miasto".

(ALF)
Fot. UM Nowego Sącza
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku