Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 lutego. Imieniny: Anety, Lehca, Leona
przewiń w dół
Data Publikacji: 
05/12/2017 - 14:35

Nie żyje Jadwiga Stramka-Wolanin, siostra bohatera wojennego Romana Stramki

Smutną informacje przekazało oficjalnie Stowarzyszenie Kibiców Sandecji. Zmarła pani Jadwiga Stramka-Wolanin, siostra legendarnego kuriera Romana Stramki.

- Nadeszła do nas smutna wiadomość... w wieku 95 lat odeszła od nas Pani Jadwiga Stramka-Wolanin, siostra Romana Stramki, przedwojennego zawodnika Sandecji i legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej. Zawsze uśmiechnięta, niejednokrotnie z wielką radością przyjmowała w swoich skromnych progach przy ulicy Gorzkowskiej kibiców Sandecji, dzieląc się wspomnieniami swojego życia. Nikt z nas nie zapomni jej gościnności, pełnego życzliwości serca, pełnych humoru a zarazem smutku, opowieści o swoim bracie jak również losach swoich przyjaciół w czasie wojennej zawieruchy - poinformowali nas nowosądeccy kibice. 

Do komunikatu Stowarzyszenie Kibiców Sandecji dołączyło kondolencje dla rodziny i najbliższych, "Łącząc się w żałobie i smutku, składamy najbliższej rodzinie kondolencje i wyrazy współczucia" 

Roman Stramka - Kurier beskidzki, żołnierz AK kursujący na Węgry (69 razy przebył trasę Nowy Sącz - Budapeszt), w 1941 roku brawurowo uciekł z niemieckiego więzienia w Nowym Sączu. Po wojnie prześladowany przez UB. Był sportowcem-narciarzem i motocyklistą, trenerem wielu dyscyplin sportowych, założycielem sekcji narciarskich. Jego imię nosi stadion Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Nowym Sączu. Kawaler Orderu Virtuti Militari.

MŚ ([email protected]) Fot. Stowarzyszenie Kibiców Sandecji
Komentarze Facebook