Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
07/08/2018 - 15:35

Nareszcie! Dwa dziecięce oddziały w sądeckim szpitalu idą do remontu

Dwa oddziały w szpitalu w Nowym Sączu zostaną wyremontowane i zmodernizowane. Na ten moment czekali od dawna mali pacjenci oraz personel medyczny oddziałów: chirurgicznego dla dzieci oraz pediatrii.

Kierownictwo szpitala podpisało właśnie umowę z wykonawcą. Oba oddziały wyremontują pracownicy firmy z Łabowej. Zadania te są ujęte w ramach dużego planu modernizacyjnego przygotowanego dla sądeckiego szpitala.

Prace zaczną się najpierw na oddziale chirurgicznym dla dzieci i potrwają do 25 września br. Na remont i modernizację wspomnianego oddziału przewidziana jest kwota 738 tysięcy złotych.

Oddział chirurgiczny dla dzieci czeka prawdziwa rewolucja. Obecnie mieści się on na piątym piętrze szpitalnego budynku koło oddziału pediatrii. Po zakończeniu remontu znajdował się będzie w zupełnie innej części szpitala.

- Oddział chirurgiczny dla dzieci zostanie przeniesiony na parter i będzie się znajdował nieopodal oddziału kardiologii inwazyjnej – mówi Elżbieta Jasińska, koordynator inwestycyjnego projektu z ramienia szpitala. – Obecnie oddział dysponuje piętnastoma łóżkami, a po modernizacji będzie miał ich dwanaście. Zostanie również dostosowany do rozporządzenia ministra zdrowia. Przy łóżkach małych pacjentów pojawią się rozkładane fotele dla rodziców oraz opiekunów.

Po zakończeniu remontu oddziału chirurgicznego dla dzieci ruszy remont oddziału pediatrycznego, który zostanie powiększony. Zajmie znajdujące się na tym samym piętrze sale po oddziale chirurgicznym dla dzieci.

- Liczba łóżek zwiększy się z 30 do 40 – dodaje Elżbieta Jasińska. – Oddział będzie miał też świetlicę dla dzieci.

Na remont oddziału pediatrycznego szpital przeznaczy ponad 1,8 mln złotych. Oddział ma być wyremontowany do końca tego roku.

Jest też już ogłoszony przetarg na zakup wyposażenia dla obu oddziałów. Na doposażenie chirurgii dzieci przeznaczono dodatkowo 135 tys. złotych, a na pediatrię ponad 192 tys. złotych.

[email protected], fot. ze zbiorów sądeckiego szpitala.

Dwa oddziały dziecięce w sądeckim szpitalu idą do remontu

Dwa oddziały dziecięce w sądeckim szpitalu idą do remontu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku