Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
30/06/2022 - 21:40

Kolarze wjechali na sądecki rynek. Walka trwała do ostatnich metrów [ZDJĘCIA]

W sakramenckim upale zakończył się III etap 33. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Po godzinie 19 kolarze wjechali na sądecki rynek, gdzie wyznaczona była linia mety. Walka była bardzo zacięta i wszystko wyjaśniło się dopiero na ostatnich metrach. Ostatecznie zwycięzcą został Timo Kielich, który został też liderem klasyfikacji generalnej.

To było mordercze wyzwanie, które wyłoniło najlepszych z najlepszych. Kolarze biorący udział w 33. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków czwartkowego popołudnia mieli do pokonania etap z Jaworzna do Nowego Sącza. Łącznie przejechali 208 kilometrów przy temperaturze sięgającej 40 stopni.

Na trasie przejeżdżali m.in. przez miejscowości powiatu limanowskiego (Tymbark, Podłopień Wilkowisko, Słopnice) oraz Podegrodzie, Naszacowice, Świniarsko, aż do Nowego Sącza. Droga miała wiele wzniesień, co dodatkowo utrudniało jej pokonanie.

Ostatecznie chwilę po godzinie 19, na metę wpadli uciekinierzy. 1 miejsce zajął Timo Kielich (Alpecin Fenix Devo), drugi był Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), a trzeci Matus Stocek (ATT Investments). Emocje na Finishu były bardzo duże.

W kolejnych minutach dojeżdżali zawodnicy z dalszych pozycji. Na koniec odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji. Timo Kielich został po czwartkowym etapie także nowym liderem klasyfikacji generalnej. Już w piątek zawodnicy przenoszą się do Mielca, skąd wystartują w kierunku Tarnobrzegu.

W czwartek na sądeckim rynku odbyły się także mini wyścigi dla dzieci. To był dzień pełen kolarskich emocji! Chcesz zobaczyć jak finishowali najlepsi? Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. ([email protected], fot.: MP, wideo: MP)

Kolarze dojechali do Nowego Sącza

Zakończył się III etap 33. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Po godzinie 19 kolarze wjechali na sądecki rynek, gdzie wyznaczona była linia mety. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta.