Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
21/04/2018 - 09:40

Dzisiaj rozpoczyna się V Synod Diecezji Tarnowskiej. Potrwa trzy lata

V Synod Diecezji Tarnowskiej jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wiernych z całej diecezji. Potrwa trzy lata. Podczas spotkań synodalnych będą poruszane tematy dotyczące rodziny, wspólnoty parafialnej i szeroko rozumianej ewangelizacji.

Dzisiaj zostanie zainaugurowany V Synod Diecezji Tarnowskiej. Rozpoczęcie tego najbardziej doniosłego w życiu lokalnego Kościoła wydarzenia obwieszczą dzwony kościołów w całej diecezji. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Po krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, biskupi, kapłani i wierni z całej diecezji przejdą ulicami Tarnowa do katedry. W procesji będą niesione relikwie świętych i błogosławionych, którzy wywodzą się z diecezji tarnowskiej. Następnie odbędzie się uroczysta Msza święta, której będzie przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski.  

Synod potrwa trzy lata i będzie odbywał się pod hasłem „Kościół na wzór Chrystusa”. Pierwszy rok synodu zostanie poświęcony rodzinie, a kolejny wspólnocie parafialnej. W trzecim ostatnim roku podczas synodu podjęta zostanie tematyka ewangelizacji.

Cała diecezja ponad rok przygotowywała się do tego wydarzenia. Diecezjanie przesyłali zagadnienia, które zostaną poruszone podczas synodu. W dekanatach kapłani organizowali spotkania przedsynodalne. Opracowane zostało również logo, hymn i modlitwa synodalna.

Do Tarnowa przyjadą dzisiaj wierni z całej diecezji. Z każdego dekanatu organizowane są autokary. Ponadto na stronie diecezji tarnowskiej o godzinie 11 rozpocznie się transmisja z uroczystej inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

RG [email protected], Film Diecezja Tarnowska

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu