Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
05/02/2018 - 14:30

Sądeczanin Roku 2017. Kazimierz Twardowski pokazuje piękno świata i Sądecczyzny

Kazimierz Twardowski urodził się w 1952 roku w Olszance - miejscowości położonej w gminie Podegrodzie. Po ukończeniu studiów na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, postanawia wrócić do rodzinnej Sądecczyzny i tutaj tworzyć. Artysta swoimi obrazami promuje powiat sądecki na terenie całej Polski, ale też w wielu krajach Europy i świata.

- Malarstwem zajmuję się od czterdziestu lat. Moim głównym nurtem jest pokazywanie piękna świata – mówi Kazimierz Twardowski, który został nominowany do plebiscytu „Sądeczanin Roku 2017”.

Artysta angażuje się również w prace artystyczne na terenie swojego regionu czego przykładem  jest projekt i polichromia kościoła parafialnego w Podegrodziu, jak i inne działania związane z przygotowaniem kanonizacji wielkiego rodaka Ojca Stanisława Papczyńskiego.

Zobacz też Kazimierz Twardowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Dwa lata temu otwarta została Wiejska Galeria Malarstwa utworzona przez Bronisławę i Kazimierza Twardowskich w ich domu. Są tam wystawiane obrazy inspirowane pięknem ziemi sadeckiej. Ponadto organizowane są spotkania z innymi artystami i działaczami kultury, a także spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

- Zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej galerii, a także kościoła parafialnego w Podegrodziu, gdzie wspólnie z małżonką wykonałem całe wnętrze świątyni – dodaje.

Kazimierz Twardowski – SMS o treści SR.15 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Jarosław Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu mówi o swych zamierzeniach. Będą drony i ekopatrole


Dziękujemy za przesłanie błędu