Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
04/12/2017 - 11:10

Przebierali się za policjantów i zatrzymywali auta. Grozi im rok więzienia

Pięciu młodych mężczyzn ubierało stroje policyjne i zatrzymywało samochody do "kontroli drogowych". Nie spodziewali się jednak, że zostaną zauważeni przez prawdziwych funkcjonariuszy policji.

Kilka minut po północy, trzech młodych mężczyzn przebrało się za policjantów i przy użyciu latarki z czerwonym światłem zatrzymało samochód dostawczy Iveco. Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w Gródku nad Dunajcem w czwartek 30 listopada.

- Byli ubrani w policyjne mundury starego typu, dodatkowo niekompletne, a częściowo wojskowe. Dlatego kierowca, który zatrzymał się do kontroli drogowej, po chwili rozmowy zaczął podejrzewać, że młodzi mężczyźni podszywają się pod policjantów – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

W tym samym czasie tamtędy przejeżdżali policjanci z Łososiny Dolnej, którzy patrolowali ten rejon. Mężczyźni, gdy tylko zobaczyli radiowóz, zaczęli uciekać w zarośla. Oficer dyżurny wysłał na miejsce dodatkowe patrole i psa tropiącego z przewodnikiem. Policjanci bardzo szybko ustalili jakim samochodem przyjechali przebierańcy i kto jest jego właścicielem. W aucie na siedzeniu leżały dwie atrapy broni oraz hełm i suszarka do włosów.

Wczesnym rankiem około godziny 5.40 jeden z mężczyzn wrócił do pozostawionej na parkingu toyoty i wtedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali jego czterech kolegów, którzy brali udział nie tylko w tym, ale również w kilku innych „kontrolach drogowych” na terenie Gródka nad Dunajcem i Rożnowa.  

- Zatrzymano dwóch 19-latków, dwóch 18-latków i 15-latka. Pełnoletnim po przesłuchaniu przedstawiono zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego, za które to przestępstwo grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Nieletniego przekazano rodzinie i zajmie się nim sąd rodzinny – dodaje rzeczniczka policji.


RG [email protected] Fot./Film KMP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Małgorzata Belska, kandydatka w wyborach prezydenta miasta, została szefową wydziału edukacji sądeckiego magistratu:


Dziękujemy za przesłanie błędu