Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
30/08/2018 - 15:40

American Sport: zjesz stek albo burgera i zakochasz się bezpowrotnie

Czy wiecie, że nie opuszczając Nowego Sącza możecie się przenieść wprost do Stanów Zjednoczonych i zakosztować tego, co w kuchni amerykańskiej jest najlepsze, czyli soczystych burgerów i steków? Wystarczy skorzystać z oferty restauracji amerykańskiej American Sport działającej w Galerii Gołąbkowie przy ulicy Prażmowskiego 11.

Restauracja amerykańska American Sport działa od czerwca 2013 roku. Skąd pomysł na kuchnię amerykańską? O profilu restauracji zadecydowała rosnąca popularność tego typu jedzenia w całej Polsce i pasja właścicieli – wszyscy znają Stany Zjednoczone od podszewki, przepadają za tamtejszym stylem życia i byli przekonani, że przypadnie on do serca – oczywiście w odpowiednim jakościowo wydaniu – również sądeczanom. Tym bardziej, że od początku postawiono tu nie na imitacje, ale na oryginalny wystrój, na który składają się przywiezione wprost ze Stanów bibeloty, wyposażenie a nawet karta dań.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Restauracja American Sport jest pierwszą tego typu restauracją nie tylko w Nowym Sączu, ale i na Sądecczyźnie. Ale świetny start to nie wszystko. By jakakolwiek restauracja utrzymała się na rynku musi cały czas się rozwijać i trzymać jak najwyższy poziom. Dlatego w American Sport nie ma mowy o przygotowywaniu jedzenia z półproduktów. Wszystkie dania przygotowywane są od podstaw, część wręcz na oczach klientów. 

Wołowina, która jest podstawą steków i burgerów pochodzi od lokalnych producentów, którzy już wiedzą, że jeśli ich produkt nie sprosta wymaganiom kucharza, zostanie po prostu zwrócony. Tu nie ma miejsca na kompromisy, nie ma miejsca na mrożenie polędwicy. Wszystko ma być świeże, schodzić na bieżąco nawet jeśli okaże się, że pod koniec dnia produktu a tym samym dania z karty zabraknie. Podobnie jest ze składnikami serwowanych tu dodatków: sałatek i surówek. Każdy ze smakołyków, który zamówimy, będzie przygotowany specjalnie dla nas.

Identyczny reżim obowiązuje też przy przygotowaniu cateringu na przyjęcia okolicznościowe: komunii, urodzin, chrzcin, połowinek, osiemnastek, studniówek czy wieczorów kawalerskich i panieńskich. Różnica jest tylko jedna – w tym wypadku klient może zamiast dań z karty skomponować własne menu oparte choćby na tradycyjnej polskiej kuchni.

Jedzenie to jedno, ale przecież kultura amerykańska to również tradycja palenia cygar. Na tarasie CH Gołąbkowice pod szyldem American Sport działa  kameralna, odizolowana od ciekawskich spojrzeń, wyposażona w osobne wejście palarnia cygar. Na co dzień serwowane są tu cygara najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych marek a dodatkowo każdy z klientów – z odpowiednim wyprzedzeniem - może zamówić coś ekstra. Podobnie jest z trunkami z nierozłączną w przypadku cygar – whisky na czele. Palarnia ta – z racji swojego wyjątkowego klimatu – jest jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań biznesmenów z całego regionu.

Na tym jednak nie koniec oferty American Sport. Restauracja dysponuje też własnym zapleczem multimedialnym i pomieszczeniem idealnym do organizacji spotkań szkoleniowych czy konferencji.

Mamy też świetne wieści dla tych, co lubią dobrze zjeść, ale niekoniecznie mają czas i możliwość, by wybrać się do restauracji. American Sport serwuje też bogaty wybór dań na wynos.

Pełną ofertę restauracji American Sport znaleźć można na stronie www.amerykanskarestauracja.pl

Akcja partnerska 

American Sport: takich steków i burgerów nie znajdziesz gdzie indziej

Czy wiecie, że nie opuszczając Nowego Sącza możecie się przenieść wprost do Stanów Zjednoczonych i zakosztować tego, co w kuchni amerykańskiej jest najlepsze, czyli soczystych burgerów i steków? Wystarczy skorzystać z oferty restauracji amerykańskiej American Sport działającej w Galerii Gołąbkowie przy ulicy Prażmowskiego 11.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku