Piątek, 17 maja. Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery
22/06/2021 - 14:25

Emilia Smoleń: Pracowałam na to osiągnięcie od początku przygody z piłką

Trzecie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny zajęła bramkarka zespołu UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Emilia Smoleń. Jak mówiła po zakończeniu gali, jest to dla niej bardzo ważne wyróżnienie, na które pracowała od kiedy zaczęła grać w piłkę nożną.

Na poniedziałkowej gali finałowej 18..plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny poznaliśmy nazwiska zwycięzców. Najlepsza okazał się Marlena Stefańska, drugie miejsce zajął Oskar Korzym, a trzecie Emilia Smoleń.

Bramkarka UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiała w klubie LKS Piątkovia Łęg. Początkowo grała w polu, jednak z czasem uświadomiła sobie, że najpewniej czuje się między słupkami. W 2016 roku przeniosła się do swojej obecnej drużyny.

To właśnie z nią zdobyła złoty medal młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-16. Podczas imprezy została wybrana najlepszą bramkarką turnieju. Brąz wywalczyła także w kategorii U-18. Jej sukcesy zostały zauważone i zaowocowały trzecim miejscem w plebiscycie na na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Co mówiła na temat tej nagrody?

- Jest to dla mnie bardzo ważne. Pracowałam na nią od początku mojej przygody z piłką. Małymi kroczkami zmierzam do celu, który sobie postawiłam. 2020 rok był dla mnie udany. Osiągałyśmy dobre wyniki. Ciężko trenowałyśmy, aby pokazać co potrafimy – wyjaśnia Emilia Smoleń.

Więcej w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)