Środa, 1 maja. Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony
26/08/2022 - 11:35

Kajakarze znów na topie, działo się w kolarstwie i tenisie. To był sportowy tydzień!

Sądeczanie odnoszą sukcesy niemal w każdym tygodniu. Podobnie było i teraz. W sposób szczególny wyróżnili się kajakarze, przywożąc wiele medali z mistrzostw Polski. Z bardzo dobrej strony pokazała się kolarka Agnieszka Skalniak-Sójka. W Parku Strzeleckim odbył się natomiast turniej tenisa. Działo się!

Świetni kajakarze

To już ostatnie dni tegorocznych wakacji. Dla sportowców jest to cały czas okres intensywnej rywalizacji. Sądeczanie są znani z tego, że odnoszą sporo sukcesów. Nie inaczej były i w minionym tygodniu. Na szczególną uwagę po raz kolejny zasługuje postawa naszych kajakarzy.

W Krakowie rozgrywane były 4. Mistrzostwa Polski w extreme slalomie. W rywalizacji kobiet drugie miejsce zajęła Klaudia Zwolińska, a trzecie Dominika Danek, reprezentujące Start Nowy Sącz. Znakomicie spisał się także Jan Piprek, który rywalizację mężczyzn ukończył na 1. miejscu.

To jednak nie wszystko. W Krakowie odbywały się także 74. mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. W K-1 najlepsi okazali się Klaudia Zwolińska (wywalczyła także srebro w C-1) oraz Dariusz Popiela. 3. miejsce przypadło natomiast Dominice Brzeskiej i Annie Bombie, a drugie Szymonowi Nowobilskiemu. Sądeczanie udanie startowali też w rywalizacji drużynowej.

Sukcesy w kolarstwie i tenisie

Kolejny świetny występ ma za sobą pochodząca z Żegiestowa kolarka Agnieszka Skalniak-Sójka. Zawodniczka wygrała prolog 27. Giro Toscana we Włoszech. Było to jej 13. zwycięstwo w tym roku.

W ubiegłą niedzielę (21 sierpnia) w Parku Strzeleckim odbyła się III edycja turnieju deblowego kobiet im. Zbigniewa Chowańca. Rywalizowała 12 zawodniczek z Nowego Sącza i okolic. Zwyciężyła para Maria Jozefiak i Małgorzata Stelmach, drugie miejsce zajęły Beata Popiela i Katarzyna Gil, a trzecie Ewa Kukulak i Joanna Lupa. ([email protected], fot.: MS)