Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
przewiń w dół
12/06/2017 - 07:50

Tomasz Brzeski walczy o powrót do zdrowia. Przed nim długa droga. Czekają go jeszcze „krew, pot i łzy”?

Nie poddaje się i zadziwia wszystkich swoją determinacją w walce o powrót do zdrowia.. Tomasz Brzeski od kilkunastu dni leczy się w Limanowej w ośrodku specjalizującym się w rehabilitacji neurologicznej. - Ćwiczy z zapamiętaniem. Mówi coraz więcej i coraz głośniej. Dopisuje mu też apetyt - przekazuje na Facebooku dobre wieści rodzina.

Nie poddaje się i zadziwia wszystkich swoją determinacją w walce o powrót do zdrowia..  Tomasz Brzeski od kilkunastu dni leczy się w Limanowej w ośrodku specjalizującym się w rehabilitacji neurologicznej. - Ćwiczy z zapamiętaniem. Mówi coraz więcej i coraz głośniej. Dopisuje mu też apetyt - przekazuje na Facebooku dobre wieści rodzina.

Przeczytaj też Tomek Brzeski po miesiącu obudził się ze śpiączki! Stał się cud, mówi jego żona

Do Limanowskie ośrodka rehabilitacji Tomasz Brzeski trafił z końcem maja. Rozpoczął żmudną drogę powrotu do pełnej sprawności. Rodzina i przyjaciele gorąco wierzą, że mu się uda.

Lekarze wnikliwie przestudiowali dokumentację medyczną przebiegu leczenia i pomimo kilku wątpliwości dotyczących obecnego stanu Tomka, już podjęto rehabilitację oddechową oraz usprawniającą. Mówi coraz więcej i głośniej. Chętnie podejmuje ćwiczenia. Gorąco wierzymy w to, że podjęte działania lekarzy i rehabilitantów przybliżają chwilę powrotu do domu pisze na Facebooku żona sportowca Agnieszka Brzeska.

 Jak do tej pory nasz Tata nieomylnie stawia drogowskazy i ludzi na drodze powrotu do nas i do Was, a my z wiarą kroczymy wskazana ścieżką - dodają córki Brzeskiego?

Sportowiec ma już za sobą kilkanaście dni rehabilitacji. Jak mu idzie?

Kolejne dni przynoszą coraz lepsze informacje.  

- Apetyt mu dopisuje, oprócz papek i zupek szpitalnych wcina wszystko, co tylko mu przywieziemy. Nareszcie może wrócić do swoich ulubionych smaków np. borówek, truskawek, kalafiora itd... wydaje nam się, że jego żołądek nie ma dna. Wraz z apetytem przybywa Tomkowi siły - pisze na Facebooki jego żona. Z dnia na dzień mówi coraz więcej, wyraźniej i głośniej. Określany jest, jako "ruchliwy pacjent", który nawet po ćwiczeniach rehabilitacyjnych, nie przestaje ćwiczyć. Zaczyna mu wracać poczucie humoru. Pani doktor mówi, że z takim zapałem do pracy sprawność fizyczna wróci szybciej niż sprawność psychiczna, ale nam to nie przeszkadza... Podoba nam się stary/nowy Tomuś.

Znajomi i przyjaciele sportowca mobilizują wszystkie siły, żeby pomóc Brzeskiemu. Nikt nie ma wątpliwości, ze rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Skrzykują się na Facebooku i próbują zbierać pieniądze na dalsze leczenie.

Przeczytaj też 

Droga Tomasza Brzeskiego: z podsądeckiej wioski na najwyższe szczyty

Tomasz Brzeski miał wypadek w Tatrach. Sportowiec z Rytra walczy o życie

rzeczytaj też Adam Małysz budzi ze śpiączki Tomka Brzeskiego

Prezydent Duda też modli się o wygraną Brzeskiego ze śmiercią

(ami) fot. Facebook

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu