Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
16/08/2015 - 09:10

Prezentacja klubów – Halny Nowy Sącz (4)

Co tydzień nowy cykl prezentujący kluby sportowe z naszego regionu. Tym razem przedstawiamy Halnego Nowy Sącz.
Klub powstał w 2007 roku, a jego siedziba mieści się przy ulicy Grunwaldzkiej. Halny ma do dyspozycji budynek ze sporej wielkości salą wyściełaną matą o grubości 4 cm, na której można doskonalić rzuty i obalenia. Ofertę uzupełnia ring, na którym prowadzone są sparingi przygotowujące zawodników do walk oraz profesjonalny sprzęt do treningów – m.in. worki bokserskie, tarcze, łapki, piłki lekarskie, liny, gumy, skakanki oraz sprzęt do treningu siłowego (sztangi, hantle itp.).

Jak przyznają pracownicy Halnego, jego nazwa pochodzi, co niezbyt zaskakujące, od silnego wiatru (fenu) wiejącego w Tatrach i na Podhalu, którego podmuchy sięgają również do Nowego Sącza.

W Halnym można trenować:
• Kickboxing
• K-1
• Boks
• Muay Thai
• MMA (Mieszane Sztuki Walki)
• BJJ (Brazylijskie Jiu - Jitsu) – jako jedyny w Nowym Sączu

• Treningi dla dzieci
• Treningi dla Kobiet
• Cross Trening (trening siłowo-wytrzymałościowy)

Klub, jak informuje na swojej witrynie internetowej, stawia przede wszystkim na rozwój młodych, którzy w przyszłości podbijać będą krajowe i światowe ringi. W klubie mogą trenować dzieci już od siódmego roku życia. Grupę dziecięcą prowadzą trenerzy, będący jednocześnie członkami kadry narodowej. Jak widać, nawet dzieci, stawiające pierwsze kroki w sztukach walki, mogą uczyć się od najlepszych, by w przyszłości stać się, tak samo jak ich trenerzy - Mistrzami Polski. Już od najmłodszych lat uczą się samodyscypliny i koncentracji oraz rozwijają swoją sprawność fizyczną. Klub HALNY nieustannie poszerzając swoją działalność, dąży do popularyzacji aktywnego trybu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Angażuje je we własny rozwój fizyczny i duchowy poprzez stawianie odpowiednich celów oraz pokazanie poszczególnych kroków, by pomoc przy ich realizacji.

- W naszym klubie trenuje obecnie ok. 120-130 osób, zważając na okres wakacyjny. Frekwencja wzrasta w miesiącach zimniejszych. Serdecznie zapraszamy na zajęcia prowadzone w naszym klubie. Warto trenować sztuki walki, lecz każdy musi odnaleźć swój
powód. Dla jednych osób będzie to kondycja, zrzucenie wagi, a dla innych nabranie umiejętności, pewności siebie czy też zostanie zawodowcem. Dla nas, osób, które prowadzą klub, to miłe zaskoczenie, że w ostatnim czasie sztuki walki cieszą się ogromną popularnością. W tym momencie zajęcia rekreacyjne sztuk walki stają się równie ogólnodostępne jak siłownia czy basen. Samo zainteresowanie tego typu sportu widać po frekwencji na zawodach, kiedyś w takich zmaganiach brało udział 100 zawodników z całego kraju, na dzień dzisiejszy w takich mistrzostwach startuje ok 300-400 zawodników czemu towarzyszy spora publiczność, zainteresowanie mediów czy też transmisje na żywo. Ubolewamy nad tym, iż sporty walki pomijane są na rzecz piłki nożnej, siatkówki, nawet mimo wielu osiągnięć zawodników na arenie międzynarodowej. Na ogólnopolskich portalach internetowych ciężko przeczytać artykuł na temat przygotowań czy wygranych słynnego w świecie kickboxingu polskiego zawodnika, lecz o przegranej pierwszoligowego klubu piłki nożnej pisze każdy jeden portal. Mamy nadzieję, że z czasem ten stan się zmieni
– przyznaje Michał Górski z Halnego.

Zawodnicy klubu mają na swoim koncie liczne tytuły mistrzów Polski, są medalistami Pucharu Świata i Członkami Kadry Narodowej. Halny, poprzez wychowanie młodych zawodników, od początku swojej działalności nastawiony jest na budowanie mocnego i zgranego zespołu - zespołu godnego członkostwa w kadrze, który dzięki profesjonalnym treningom i ciągłemu obieraniu nowych celów, podbija polskie, europejskie i światowe ringi – także zawodowe.

Przydatne linki: witryna internetowa klubu oraz Halny na Facebooku.

Prezentacja klubów:
Sandecja Nowy Sącz
Rugby Club Biało Czarni
Start Nowy Sącz



Remigiusz Szurek
Źródło: własne; Halny
Fot. (RSZ)










Dziękujemy za przesłanie błędu