Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
przewiń w dół
Data Publikacji: 
12/07/2017 - 12:00

Nowosądeczanin powalczy o mistrzostwo Polski w Street Workout

Pumptrack w Nowym Sączu został oddany do użytku w październiku 2015 roku, natomiast niecałe dwa lata później jeden z jego stałych użytkowników może zostać mistrzem Polski w Street Workout. Mateusz Zięba, bo o nim mowa, początkiem sierpnia powalczy o ten tytuł.

Street Workout polega na wykonywaniu efektownych układów złożonych z ćwiczeń fizycznych, wykorzystując masę własnego ciała. Miejscem dogodnym do takiej aktywności są specjalnie przygotowane parki ćwiczeń, ale także używane bywają elementy istniejącej zabudowy miejskiej.

W przypadku naszego miasta adepci tej dyscypliny sportowej mają do dyspozycji profesjonalny zestaw instalacji umożliwiający nie tylko trening, ale również organizację różnej rangi zawodów i turniejów.

Mateusz Zięba Street Workout

We wrześniu 2016 roku wicemistrzem Nowego Sącza został Mateusz Zięba.

- Startowałem dotychczas dwa razy w rywalizacji o tytuł najlepszego nowosądeckiego zawodnika. W pierwszych zawodach zająłem piąte miejsce, natomiast pół roku później udało mi się wywalczyć tytuł wicemistrza. Zauważyłem u siebie duży progres, co dało mi dużej motywacji do jeszcze cięższej pracy nad swoimi umiejętnościami - powiedział w rozmowie z naszym portalem Mateusz Zięba.

Mateusz Zięba Street Workout

Warto podkreślić, że bohater tego materiału zajmuje się tym sportem od mniej więcej 1,5 roku, a już ma szansę powalczyć o tytuł mistrza Polski. Turniej odbędzie się 5 sierpnia w Krakowie,  a do udziału w zawodach zakwalifikowało się tylko dwudziestu uczestników wyłonionych w eliminacjach.

- Selekcja do turnieju polegała na tym, że każdy z zawodników chcących wziąć udział w mistrzostwach musiał nagrać film trwający 90 sekund, w którym zaprezentował swoje umiejętności gimnastyczne, zawierające akrobacje i ewolucje. Ze wszystkich zgłoszeń komisja wyselekcjonowała najlepszych, a następnie zaprosiła ich do uczestnictwa  – wyjaśnił kandydat na mistrza kraju w  Street Workout.

Mateusz Zięba Street Workout

Będą to pierwsze tej rangi zmagania w karierze młodego Nowosądeczanina, wielka szansa na rozwój kariery, a jednak nie może on w pełni poświęcić się treningom. Pechowo przytrafiła mu się kontuzja barku, aczkolwiek lekarze zapewniają, że do dnia zawodów ze zdrowiem powinno być wszystko w porządku.

- Trzeba być dobrej myśli i wierzyć w siebie. To pierwsze tak duże wyzwanie przede mną, wcześniej skupiałem się bardziej na lokalnych zawodach, nie czułem się na siłach rywalizacji z najlepszymi. Obecnie jednak zauważam u siebie progres i dołożę wszelkich starań, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas sierpniowych mistrzostw w Krakowie - ambitnie zapowiedział Mateusz Zięba.

Michał Śmierciak. Fot. Eryk Kowalski, Mateusz Zięba - archiwum prywatne

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018