Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
27/06/2016 - 14:40

Katarzyna Niewiadoma z Limanowej mistrzynią Polski!

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv Woman Cycling Team) wygrała wyścig ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski w Świdnicy. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski w elicie oraz w kategorii U-23.

Wyścig elity kobiet rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Temperatura przekraczała 30 stopni, wiał porywisty wiatr. Zawodniczki miały do pokonania trzy rundy po 37 kilometrów.

Katarzyna Niewiadoma przez większą część trasy uciekała razem z Anną Plichtą (BTC City Ljubljana). Obie zawodniczki zdobyły ponad 10-minutową przewagę nad rywalkami. Pod koniec Niewiadoma odskoczyła koleżance i samotnie minęła linę mety. Plichta wjechała na nią 44 sekundy za zwyciężczynią. Trzecie miejsce zajęła ubiegłoroczna triumfatorka Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), a tuż za nią na mecie zameldowała się Maja Włoszczowska (Kross Racing Team).

- Bardzo się cieszę, że udało mi się sięgnąć po pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski w elicie - mówiła po wyścigu Katarzyna Niewiadoma. - Na samym początku nie czułam się najlepiej, nawet pomyślałam, że to nie mój dzień. Ale spróbowałam zaatakować na podjeździe i potem było dużo lepiej. Trasa należy do najtrudniejszych, na jakich do tej pory walczyłam. Bardzo selektywna, ciężka, zwłaszcza pierwszy podjazd. (LangTeam, fot. Dariusz Krzywański/s24.pl)