Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
przewiń w dół
Data Publikacji: 
13/06/2017 - 10:20

Gala DSF Kickboxing Challenge w Nowym Sączu już 23 czerwca

23 czerwca w Nowym Sączu odbędzie się Gala DSF Kickboxing Challenge 10 oraz mecz Polska – Ukraina. Walką wieczoru będzie starcie zawodnika Fight House Nowy Sącz Rafała Dudka z byłym mistrzem Europy w boksie Rafałem Jackiewiczem. Podczas konferencji prasowej, prezydent Ryszard Nowak i Sławomir Duba, prezes DSF Kickboxing Challenge, przedstawili szczegóły zbliżającego się wydarzenia.

- Spełnieniem rozmów z panem prezydentem Ryszardem Nowakiem jest mecz pomiędzy Polską a Ukrainą. Nasi sąsiedzi przyjadą do nas w bardzo mocnym składzie – mówił Sławomir Duba, prezes Federacji DSF. - Podpisałem umowę z Federacją ukraińską, na czele której stoi Olga Pavlenco, mistrzyni w boksie i K1, która przywiezie swoją ekipę w doświadczonym składzie.

- Dodatkową atrakcją tutejszej gali będzie walka muay thai, którą organizujemy po raz pierwszy. Uważam, że jest to ciekawe wydarzenie, gdyż muay thai ma swoją nietypową otoczkę, w prezentacji zawodnika i wyjściu na ring – tłumaczył Duba.

Podczas gali będzie można zobaczyć także walkę o trzy pasy, dwa w obronie i jeden w kategorii waga królewska.

Prezydent Ryszard Nowak wyraził radość z tego, że tegoroczna Gala DSF odbędzie się w Nowym Sączu.

- Zapraszam wszystkich Sądeczan do udziału w tym wydarzeniu, do tego by przyjść i  zobaczyć tę galę - zachęcał Ryszard Nowak.
 

- Osobiście uważam, że dużą atrakcją jest mecz międzynarodowy Polska-Ukraina. W Nowym Sączu jest bardzo duże zainteresowania sportami walki, a  szczególnie kickboxingiem, mamy wielu utalentowanych zawodników i bardzo duże grono kibiców. Chcemy popularyzować ten sport. Mamy nadzieję, że takie gale będą odbywać się częściej - tłumaczył Nowak.

W konferencji prasowej  uczestniczyli także Rafał Dudek Mistrz Świata Federacji W.A.K.O Pro i Rafał Jackiewicz Mistrz Świata, Europy, Polski w boksie

- Jako rodowity nowosądeczanin cieszę się, że w moim mieście takie wydarzenie się odbędzie. Wychowałem się 300 m stąd na ulicy Franciszkańskiej i nigdy nie sądziłem, że będę w takiej sytuacji, jak dzisiaj, że będę siedział w sali, gdzie przychodzę na wybory i że będę robił to, co robię teraz. Jest to spełnienie marzeń każdego zawodnika kickboxingu i każdego sportowca – mówił Rafał Dudek.

Konferencja była także okazją do zaproszenia Sądeczan do udziału w ceremonii ważenia zawodników przed galą, która odbędzie się 22 czerwca w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.
 

RG, Fot. UM Nowy Sącz

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy Sądecczyzny
Miesięcznik Sądeczanin styczeń 2018