Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
przewiń w dół
11/07/2017 - 11:05

Akademia Młodych Orłów od września w Nowym Sączu

Nowy Sącz, jako trzecie miasto w województwie małopolskim, będzie miało Akademię Młodych Orłów. Dołączy do flagowego projektu szkoleniowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Informację taką przekazał na jednym z portali społecznościowych prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec. Potwierdził to Arkadiusz Aleksander, doradca prezydenta Nowego Sącza ds. sportowych.

AMO w Nowym Sączu

- Jest to prawda. Niezmiernie cieszę się, że udało nam się doprowadzić do realizacji tej inicjatywy, w którą osobiście mocno zaangażowany był pan prezydent Ryszard Nowak. Dołączenie do tego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej, to spory sukces naszego miasta.

Dzięki temu możemy jeszcze poprawić jakość piłkarskiego szkolenia młodzieży, choć nie ukrywam przed nami jeszcze sporo pracy, ponieważ wymagania Akademii Młodych Orłów są na określonym, bardzo wysokim poziomie - zakomunikował były piłkarz Sandecji.  

Małopolska jest pierwszym województwem, w którym znajdują się aż trzy ośrodki AMO. Projekt dotarł już do wszystkich regionów kraju, ale właśnie na tym terenie rozwija się najszybciej. Przedsięwzięcie polega na stworzeniu profesjonalnej oferty szkolenia zarówno chłopców, jak i dziewczynek bez względu na przynależność klubową lub jej brak. Istotnym jest fakt, że zajęcia pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów będą bezpłatne. Całość kosztów i organizacja należą do Urzędu Miasta oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

AMO w Nowym Sączu

- Po stronie naszych obowiązków jest zagwarantowanie bazy treningowej na odpowiednim poziomie, czyli mam tutaj na myśli dobrej jakości boisko z odpowiednim zapleczem, takim jak szatnie i niezbędne pomieszczenia. Ponadto zaangażowanie kadry szkoleniowej, której koszty w pewnej części pokrywa PZPN.

Związek od siebie zapewnia również materiały szkoleniowe oraz sprzęt sportowy - powiedział Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Pierwszy nabór planowany jest na wrzesień. To wtedy młodzi zawodnicy, będą mogli rozpocząć treningi w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Na razie trwa etap tworzenia strategii działania, mającej na celu wybór odpowiedniej lokalizacji do treningów i wdrożenie planu w życie.

AMO w Nowym Sączu

- To duże wydarzenie sportowe dla naszego miasta, bardzo cieszę się, że udało nam się doprowadzić do realizacji tego pomysłu. Tworzymy coś z korzyścią dla najmłodszych mieszkańców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem, ale także dla ich rodziców chcących zaszczepić w swoich dzieciach chęć do aktywnego wypoczynku. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie się, a następnie zachęcenie władz PZPN do tego, aby postawić w AMO na Nowy Sącz – zakończył doradca Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. Sportowych.

Michał Śmierciak. Fot. akademiasandecja.pl

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu