Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
09/04/2018 - 12:50

Sądecka dziewczyna na podium w Ostrzeszowie

Anna Bodziony zajęła drugie miejsce w biegu na 5 km podczas 54. Crossu Ostrzeszowskiego. Reprezentantka Startu Nowy Sącz stanęła w Wielkopolsce na podium jeszcze raz i to na najwyższym stopniu, bo wygrała swoją kategorię wiekową.

Bieg na 5 km to - po półmaratonie - najdłuższy i najważniejszy dystans w, mającej ponad półwieczną historię, jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce. Anna Bodziony przebiegła "piątkę" w czasie 21 i pół minuty, o nieco ponad minutę przegrywając jedynie z 16 lat młodszą Weroniką Stańczak z UKS Jedynka Gostyń. Co godne szczególnego podziwu, pozwoliła się wyprzedzić zaledwie 14 mężczyznom!

Pozostałe rywalki pani Ania zostawiła daleko w tyle, nic zatem dziwnego, że w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych. 

Warte podkreślenia jest też znakomite szóste miejsce w tym biegu Jolanty Niedzielczyk. Pani Jola uzyskała na dystansie 5 kilometrów czas 25 minut 45 sekund.

54 Cross Ostrzeszowski to półmaraton uliczny, bieg na 5 km oraz kilkanaście biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży oraz biegi pod egidą Stowarzyszenia Sprawni-Razem. W imprezie uczestniczyło w sumie blisko 1200 biegaczy.

Komplet wyników biegów 54 Crossu Ostrzeszowskiego

Więcej zdjęć

Piotr Falkowski


Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu

Partnerzy Biegu Kibica Festiwal Biegów 2018