Środa, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
09/04/2018 - 12:50

Sądecka dziewczyna na podium w Ostrzeszowie

Anna Bodziony zajęła drugie miejsce w biegu na 5 km podczas 54. Crossu Ostrzeszowskiego. Reprezentantka Startu Nowy Sącz stanęła w Wielkopolsce na podium jeszcze raz i to na najwyższym stopniu, bo wygrała swoją kategorię wiekową.

Bieg na 5 km to - po półmaratonie - najdłuższy i najważniejszy dystans w, mającej ponad półwieczną historię, jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce. Anna Bodziony przebiegła "piątkę" w czasie 21 i pół minuty, o nieco ponad minutę przegrywając jedynie z 16 lat młodszą Weroniką Stańczak z UKS Jedynka Gostyń. Co godne szczególnego podziwu, pozwoliła się wyprzedzić zaledwie 14 mężczyznom!

Pozostałe rywalki pani Ania zostawiła daleko w tyle, nic zatem dziwnego, że w swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych.

Warte podkreślenia jest też znakomite szóste miejsce w tym biegu Jolanty Niedzielczyk. Pani Jola uzyskała na dystansie 5 kilometrów czas 25 minut 45 sekund.

54 Cross Ostrzeszowski to półmaraton uliczny, bieg na 5 km oraz kilkanaście biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży oraz biegi pod egidą Stowarzyszenia Sprawni-Razem. W imprezie uczestniczyło w sumie blisko 1200 biegaczy.