Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
14/09/2018 - 11:40

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (14-16 września)

Jesień Łabowska, dzień eksperymentów i obserwacji w Stróżach, Festiwal Rockowy w Łososinie Dolnej, a może III Międzynarodowy Festiwal „U Źródeł – Pry Dżerełach"? Takie atrakcje czekają na sądeczan już w najbliższy weekend.

PIĄTEK

Marzenia nie liczą lat – promocja książki Jadwigi Marzec

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie oraz promocję najnowszej książki  Jadwigi Marzec „Marzenia nie liczą lat. Historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig”. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa prac Grażyny Kulig. Promocja książki odbędzie się w piątek 14 września o godzinie 17.00 w czytelni SBP, ul. Franciszkańska 11.

Stróże: Dzień eksperymentów i obserwacji

Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik zaprasza w najbliższy piątek 14 września na rodzinną imprezę edukacyjną oraz zwiedzanie Muzeum Pszczelarstwa. Początek imprezy o godzinie 10.

Łososina Dolna: Festiwal Rockowy

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna zaprasza na największy Festiwal Rockowy w Małopolsce, który odbędzie się w najbliższy piątek 14 września, w sali koncertowej CK w Łososinie Dolnej. Na Festiwalu usłyszycie najlepsze zespoły rockowe i metalowe. Nie zabraknie też gwiazdy, którą będzie Grzegorz Stępień „Ornette” basista w „Oddziale Zamkniętym” i lider zespołu „Ornette”. Na Festiwalu swoje 5 urodziny świętować będzie zespół Poisons. Wstęp wolny.

SOBOTA

Mecz: MKS Sandecja vs MKS Bytovia Bytów

15 września 2018 r., w ramach 10. kolejki Fortuny 1 ligi, Sandecja podejmie na własnym stadionie przy Kilińskiego 47 MKS Bytovie Bytów. Mecz tradycyjnie rozpocznie się o godzinie 19.10.

Gołkowice Górne: Heboj na Przehybę

W najbliższą sobotę 15 września w okolice Starego Sącza po raz kolejny zawita kolorowy peleton. Amatorzy kolarstwa przyjadą do Gołkowic Górnych specjalnie po to, aby zmierzyć się z legendarnym podjazdem na Przehybę. Zawody mają charakter otwarty, każdy może wziąć w nich udział i powalczyć o Puchar Burmistrza Starego Sącza!

Wystawa ikon – Czas życia, czas śmierci

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz organizatorzy X Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów Nowica 2018 mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy Ikon, które odbędzie się w dniu 15 września, o godzinie 15.00 w Galerii Ratuszowej w Miasteczku Galicyjskim. Wystawę można oglądać do 7 października 2018 r. Miasteczko Galicyjskie, Nowy Sącz, ul. Lwowska 226

NIEDZIELA

Jesień Łabowska

Na scenie wystąpią zespoły taneczne, zespół regionalny Skalnik, zespół wokalny Melodynki oraz zespół country Konwój. Impreza rozpocznie się o godz. 13.

Świnki 3 – spektakl dla dzieci

Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza najmłodszych oraz ich opiekunów na niedzielne popołudnie z bajeczką. Spektakl „Świnki 3” odbędzie się 16 września o godzinie 15.00. 

Krynica-Zdrój: Gramy i pomagamy

16 września 2018 roku o godzinie 17.00 na krynickim lodowisku odbędzie się mecz charytatywny dla Norberta Gumoli – młodego hokeisty, który po raz drugi toczy walkę z nowotworem. Mecz zostanie rozegrany pomiędzy KTH i Przyjaciele oraz Hokejową reprezentacją Artystów Polskich.

Mecz charytatywny "Gramy dla Norberta"

Już w tę niedzielę na krynickim lodowisku odbędzie się mecz charytatywny dla Norberta Gumoli - młodego hokeisty, który po raz drugi toczy walkę z nowotworem. Mecz zostanie rozegrany pomiędzy drużynami KTH i Przyjaciele a Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich. W składzie HRAP aktorzy, kabareciarze, dziennikarze oraz znani sportowcy. Początek o godzinie 17:00!

PIĄTEK – NIEDZIELA

III Międzynarodowy Festiwal „U Źródeł – Pry Dżerełach"

Fundacja Ars Activa  zaprasza na  III Międzynarodowy Festiwal „U Źródeł – Pry Dżerełach”, który odbędzie się  od 13 do 16 września 2018 w 5 miejscowościach Beskidu Niskiego w Wysowej-Zdroju, Krynicy – Zdrój, Polanach, Brunarach w Sanktuarium na Górze Jawor. Koncert Galowy Festiwalu pt „Na skrzyżowaniu Kultur” odbędzie się w amfiteatrze w Wysowej Zdroju. Koncertom towarzyszyć będą dwie prelekcje w sali konferencyjnej Nowego Domu Zdrojowego w Krynicy Zdrój.

A może do kina? Kino Helios, Sokół i Jaworzyna. Repertuar kina (14-20 września)

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku