Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
29/08/2015 - 13:54

Wielogłowy: Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny

Jak co roku 31 sierpnia, w przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej Parafia Wielogłowy zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji Ojczyzny.
Ta plenerowa Droga Krzyżowa na górę Kożuch poświęcona jest Prymasowi Tysiąclecia Kard. Wyszyńskiemu, który słowami - DLA NAS PO BOGU NAJWIĘKSZA MIŁOŚĆ TO POLSKA najpełniej wyraził to, co powinno być wpisane w umysły i serca synów i córek polskiego narodu.

Modlitwą i naszą obecnością pragniemy podziękować Bogu za ofiarę życia naszych przodków, jaką złożyli w walce z hitlerowskim i sowieckim okupantem w obronie wolności, wiary i ojczystej ziemi. Będziemy modlić się o pomyślność naszej Ojczyzny i przyszłych pokoleń Polaków. Miłosiernego Jezusa prosić będziemy też o przymnażanie wiary przodków naszych, by w serca wlewał nadzieję zwycięstwa dobra nad złem, a także o pomnażanie miłości braterskiej i zgodę w narodzie.

Chcemy się również modlić o włączenie do grona błogosławionych i świętych kardynała Stefana Wyszyńskiego, który dla nas i naszych dzieci jest wzorem życia wiernego Ewangelii i prawdziwego umiłowania Ojczyzny.

Tę religijno-patriotyczną uroczystość zakończy apel poległych i salwa honorowa w wykonaniu Kompanii Honorowej Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz występ Orkiestry Dętej z Librantowej.

Wielogłowy, 31 sierpnia (poniedziałek), kościół pw. Miłosierdzia Bożego - rozpoczęcie o godz. 16.30. Zapraszamy!
Organizatorzy

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu