Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
12/06/2022 - 19:40

Українських дітей у Польщі готуватимуть до школи під час канікул

Міністр освіти і науки Пшемислав Чарнек представив системні рішення, які допоможуть інтегрувати дітей-біженців з України в польську систему освіти.

Міністр освіти і науки Пшемислав Чарнек та представник ЮНІСЕФ Рашед Мустафа підписали меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги українським дітям, які проживають у Польщі. Глава Міносвіти зазначив, що завдяки налагодженій співпраці українські діти, які з 1 вересня навчатимуться у Польщі, зможуть краще підготуватися до нового навчального року.

 Наша мета  підготувати українських дітей та молодь до нового навчального року, щоб вони були готові до нових викликів та навчання в польській школі. Ця підготовка на різних рівнях. Як щодо вивчення польської мови, так і щодо можливості використання матеріалів українською мовою, які будуть доступні онлайн на інтернет-платформі, і можливості відпочити під час канікул, щоб позбутися травми та мати можливість спокійно увійти до польської системи наступного року, — зазначив міністр освіти і науки Пшемислав Чарнек.

Як повідомив міністр освіти Польщі, нині у польській системі освіти перебуває 200 тисяч дітей з України. Але з початком нового навчального року їхня кількість може подвоїтися. І система освіти має бути готова.

— Якщо війна не закінчиться, більшість українських учнів, які сьогодні навчаються онлайн в українських школах, увійдуть до польської системи освіти. А можливість підготуватися під час канікул до нового навчального року разом із таким партнером, як ЮНІСЕФ, — на вагу золота,  сказав міністр.

Міністр зазначив, що світові опитування показують, що 2/3 біженців, незважаючи на закінчення війни в країні, з якої вони втекли, залишаються в країні, куди приїхали.

Підготовка українських дітей матиме кілька складових:

— вивчення польської мови;

— можливість використання матеріалів українською мовою, які будуть доступні в Інтернеті на інтернет-платформі;

— різні можливості для відпочинку під час канікул та психологічна підтримка.

Читайте також: Біженці з України можуть безкоштовно зробити щеплення дітям у польських лікарнях

Перепідготовка польських вчителів та залучення українських

Співпраця Міністерства освіти та науки з ЮНІСЕФ також передбачає підготовку педагогів та психологів, які після пройденого навчання зможуть ефективніше підтримувати українських учнів під час навчання в польській системі освіти.

Ще одним результатом співпраці має стати запрошення українських вчителів до роботи в польських школах та їхнє навчання. Також передбачається покращення роботи гарячої інформаційної лінії міністерства для біженців.







Dziękujemy za przesłanie błędu