Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
03/10/2012 - 09:02

Zarząd PKL odwołany. Prywatyzacja zablokowana?

Zarząd spółki Polskie Koleje Linowe z siedzibą w Zakopanem - w tym jej prezes Andrzej Laszczyk - został wczoraj odwołany przez właściciela firmy, grupę PKP. Na ich miejsce powołano nowy zarząd, ale oficjalnie PKP nie podaje nazwisk jego członków - donosi portal Rynek-kolejowy.pl, powołując się na PAP.
Nowym prezesem spółki został Piotr Gosek, a nowym członkiem zarządu - Adam Szczepanik.
Rzecznik prasowy PKP Łukasz Kurpiewski nie chciał mówić o powodach odwołania dotychczasowego zarządu PKL. Wg PAP - nieoficjalnie miała na to wpływ kwestia nadzoru nad procesem prywatyzacji PKL.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy spółkę chce kupić słowacka firma Tatra Mountain Resorts, która m.in. inwestuje na Chopoku w Tatrach Niżnych i zaprezentowała się podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Słowacki inwestor pozyskał do współpracy pozostałe samorządy, na terenie których znajdują się obiekty PKL, w tym także władze Krynicy-Zdroju.
Chęć zakupu zgłosiły też samorządy z powiatu tatrzańskiego, które podpisały umowę o powołaniu Spółki Polskie Koleje Górskie. Polskich inwestorów gromadzi Adam Curuś-Bachleda, jeden z najbogatszych zakopiańczyków.
Nowy prezes PKSL Piotr Gosek w przeszłości był m. in. wiceprezesem Totalizatora Sportowego, odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing.
WARTO WIEDZIEĆ
Polskie Koleje Linowe istnieją od 1936 r. Najstarszą kolejką PKL i jednocześnie pierwszą tego rodzaju w kraju jest kolej linowa na Kasprowy Wierch, uruchomiona w 1936 r. Do PKL należą też: kolej na Górę Parkową w Krynicy, kolejki na Gubałówkę i Butorowy Wierch w Zakopanem, kolej na Palenicę w Szczawnicy, górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim i Mosorny Groń w Zawoi.
(s), źródło: Rynek-kolejowy.pl, PAP
fot. pkl.pl







Dziękujemy za przesłanie błędu