Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 maja. Imieniny: Floriana, Michała, Moniki
12/12/2023 - 09:20

Spóźnienia pociągów będą nadal, ale dowiesz się o nich szybciej. O zmianie peronu też

PKP Intercity wciąż pracuje nad swoją aplikacją mobilną, by choć trochę osłodzić pasażerom problemy ze spóźniającymi się pociągami czy zmienianymi w ostatniej chwili peronami. Kolejne funkcjonalności pojawiły się właśnie od 11 grudnia wraz ze zmianą rozkładu jazdy.

Od teraz w aplikacji mobilnej przewoźnika będzie możliwość sprawdzenia trasy przejazdu oraz czasu ewentualnych opóźnień, a także informacja o torze i peronie, z którego odjedzie pociąg. Aktualizację można pobrać ze sklepów Google Play i App Store od 1 grudnia.

Zmiana peronu i ewentualne spóźnienia online w czasie rzeczywistym

Aplikacja PKP Intercity zyskuje kolejne funkcjonalności. W nowej wersji, która dostępna jest od 1 grudnia, można sprawdzić z jakiego toru i peronu odjeżdża pociąg i dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach.

Zmieni się także podgląd trasy; w trakcie jazdy na bilecie będą wyszarzane stacje, które pociąg już minął. Co istotne, funkcja działać będzie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jeśli pojawi się opóźnienie, stacje będą zaznaczane na szaro odpowiednio później. Dodatkową funkcjonalnością w tej wersji będzie komunikat z informacją o aktualizacji do pobrania w sklepie.

O opóźnieniach można było i do tej pory przeczytać w komunikatach zamieszczanych na stronie internetowej. Jednak jeśli na dłuższej trasie pociąg zmniejszył znacząco opóźnienie, to zdarzało się, że zasugerowany dłuższym poślizgiem podróżny na spóźniony pociąg na stacji pośredniej przybywał już po jego odjeździe.

To samo ze zmianą peronów – podróżni przybywający na ostatnią chwilę podobnie jak przy zredukowanych opóźnieniach nie byli często w stanie wsiąść do pociągu, błądząc po peronach.

Teraz to wszystko ma się zmienić

Kolejne udogodnienia w zakupie biletów online

Jednak cyfryzacja i aplikacje mają służyć przede wszystkim w zakupie biletów.

Wprowadzony we wrześniu tego roku system e-IC 2.0 w wersji beta oferuje intuicyjną ścieżkę zakupową, odnowiony design i kilka nowych funkcjonalności. Do najważniejszych z nich należą m.in. planowanie podróży „tam i z powrotem”, profile zakupowe oraz możliwość dodania biletu do kalendarza.

Platforma podpowiada również najlepszą dla podróżnych ofertę, która jest dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Po podaniu daty urodzenia pasażera, e-IC 2.0 sugeruje ulgi, najbardziej korzystne dla danego przedziału wiekowego.

Rozszerzana jest także współpraca z zewnętrznymi partnerami. PKP Intercity współpracuje już z siedmioma firmami oferującymi sprzedaż biletów na różne środki transportu, takimi jak m.in. KOLEO, e-podróżnik, Skycash czy mPay. Poza PKP sprzedawany jest już co siódmy bilet.   ([email protected]) fot. WikiImages/pixabay  © Materiał chroniony prawem autorskim







Dziękujemy za przesłanie błędu