Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
24/05/2018 - 10:10

Nie do wiary! Zakasali rękawy i sami budują boisko[ZDJĘCIA]

Mieszkańcy osiedla Dąbrówka wzięli sprawy w swoje ręce. Zakasali rękawy i społecznie budują boisko do piłki siatkowej, które powstaje na zaniedbanej niegdyś miejskiej działce.

Powoli, dzięki wysiłkowi mieszkańców osiedla i ich społecznej pracy, w centrum Dąbrówki powstaje plac rekreacyjny, który nosić będzie imię Stanisława Janisza, mieszkańca tego osiedla i niestrudzonego społecznika.

Plac przy ul. Bohaterów Orła Białego, który ma służyć rekreacji powoli wpisuje się w centrum Dąbrówki. Na jej terenie przybywa infrastruktury.

Na zagospodarowanie miejskiej działki zgodził się prezydent miasta Ryszard Nowak. Najpierw powstała tam jedna z pierwszych w Nowym Sączu siłownia pod chmurką. Następnie dzięki zwycięstwu Osiedla Dąbrówka w Budżecie Obywatelskim wybudowano profesjonalny plac zabaw, a teraz również dzięki zwycięstwu osiedla w Budżecie Obywatelskim na 2018 powstaje brukowany parking.

- Nasza mała ojczyzna pięknieje, przybywa infrastruktury, która służyć będzie rekreacji – mówi Michał Kądziołka, przewodniczący Zarządu osiedla Dąbrówka. – Postanowiliśmy rozbudować plac. Mieszkańcy zadeklarowali, że sami, w czynie społecznym, z pomocą lokalnych przedsiębiorców wybudują boisko do siatkówki plażowej. Chcemy je oddać do użytku w dniu, w którym będzie odbywał się VIII Charytatywny Bieg Świętego Rocha, czyli 23 czerwca br. W tym dniu chcemy też otworzyć zmodernizowany parking oraz odsłonić tablicę im. Stanisława Janisza.

Przewodniczący Zarządu Osiedla przyznaje, że zostały już zakupione z własnych środków atestowane słupki do piłki siatkowej. Zapewnia, że boisko zostanie, od początku do końca wybudowane w czynie społecznym.

- Słupki osadzi specjalistyczna firma. Obecnie trwają prace ziemne – mówi przewodniczący osiedla Dąbrówka. – Boisko do siatkówki plażowej będzie pełnowymiarowe. Zaraz po jego otwarciu rozegramy turniej sportowy.

[email protected], Fot. arch. Zarządu Osiedla Dąbrówka.

Osiedle Dąbrówka - budowa boiska do siatkówki plażowej

Na osiedlu Dąbrówka jest budowane boisko do siatkówki plażowej
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu