Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
21/02/2018 - 14:45

Inwestycyjny miłosny odlot w Muszynie za grube miliony [WIZUALIZACJA]

Ponad sześć milionów, tyle pieniędzy pochłoną kolejne inwestycje w dzielnicy Zapopradzie, której częścią ma być nowoczesny park uzdrowiskowy o powierzchni blisko trzech hektarów.

Muszyński samorząd właśnie sfinalizował umowe na realizacje inwestycji, która w założeniu ma uporządkować przestrzeń w dzielnicy uzdrowiskowej „Zapopradzie” i przywrócić jej dawne funkcje, służebne wobec funkcji uzdrowiskowej.

To kontynuacja inwestycji i prac, które mają uporządkować przestrzeń w dzielnicy uzdrowiskowej „Zapopradzie” w Muszynie i przywrócić jej dawne funkcje, służebne wobec funkcji uzdrowiskowej.Chodzi o stworzenie w okolicach Ogrodów Magicznych, zwyczajowo nazywanych Ogrodami Miłości,  nowoczesnego parku uzdrowiskowego o powierzchni blisko trzech hektarów.

W skład parku będzie wchodzić przede wszystkim staw rekreacyjny o nieregularnej linii brzegowej odzwierciedlający naturalne rozlewisko i roślinność, gdzie znajdą miejsce dzikie zwierzęta czy płazy, na przykład żaby czy  traszki.  Na obszarze stawu znajdzie się  owalna ptasia wyspa w znacznej części porośnięta krzewami i szuwarami sprzyjającymi  założeniu kolonii lęgowych ptaków, które mają stanowić atrakcję przyrodniczą.

Wokół stawu zaprojektowano tereny otwarte zintegrowane z alejkami spacerowymi okalającymi staw. Wykonana zostanie również fontanna napowietrzająca toń stawu, molo i kładka. Kolejnym ważnym aspektem projektowanej przestrzeni będą woliery z ptakami ozdobnymi. Zaprojektowane w formie żagla wpłyną na estetykę ogrodu. Znajdujące się w nich ptaki zdecydowanie ożywią cały teren.

Wnętrza klatek zaaranżowane będą poprzez nasadzenia drzewek i krzewów odpowiednich dla danego gatunku ptaków. Nie zabraknie także nowych stref ogrodowych m.in. w stylu antycznym, nowoczesnym, skalnym czy francuskim. Całość zamknięta zostanie promenadą spacerową wyniesioną ponad teren ciągnącą się wzdłuż rzeki z zejściami zarówno do ogrodów, jak i w kierunku rzeki Poprad. 

Prace projektowe rozpoczynają się niezwłocznie i w miarę uzyskanych zgód będą rozpoczynane prace. Końcowe efekty realizowanego projektu powinny być widoczne w październiku 2019 r.  Inwestycja ma kosztować blisko siedem milionów złotych .

Jmik fot. UMiG Muszyna   

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku