Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
08/12/2017 - 13:05

Aquapark w Starym Sączu: dlaczego jeszcze nie budują? Bo pieniądze dostali

Głód atrakcji i miejsc do wypoczynku jest wśród mieszkańców gminy Stary Sącz wielki i niezmienny. Dlatego dopytują: dlaczego jeszcze nie ruszyła budowa aquaparku na stawach? Prace miały ruszyć we wrześniu, ale inwestor nadal czeka na pozwolenie na budowę.

W ślad za jednogłośną decyzją rady gminy, na początku 2016 roku inwestor otrzymał 2,5 hektara w dzierżawę aż na 30 lat. Na tak długi okres obowiązywania umowy rajcowie decydują się jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Glosując w tym wypadku kładli nacisk na rozszerzenie oferty turystycznej Starego Sącza i uczynienie jego okolic atrakcyjnymi niezależnie od pory roku. Samorządowcy byli przekonani, że prywatne Centrum Rekreacji z Aquaparkiem nie będzie stanowić żadnej realnej konkurencji dla kąpieliska na starosądeckich stawach.

O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w publikacji Stary Sącz: To tu powstanie aquapark i pierwsze pole dla camperów

Po tym jak na ostatniej sesji gościł prezes Parku-M i zapowiadał budowę nowej siedziby, mieszkańcy zwrócili się da nas z prośbą o podobne „rozliczenie” w sprawie budowy wspomnianego Centrum Rekreacji. – Roboty miały się rozpocząć we wrześniu a mamy już końcówkę grudnia i zaraz zacznie się martwy sezon. To kiedy ta budowa w końcu ruszy? – dopytują miejscowi.

 – Oczekujemy na pozwolenie na budowę, tylko to nas trzyma – zapewnia Marcin Golonka, przedstawiciel inwestora.

Zobacz też: Stary Sącz: Będzie Centrum Rekreacji z Aquaparkiem!

Pytamy, czy obiekt będzie zrealizowany tak, jak pokazano na wizualizacjach? Okazało się, że w zderzeniu z realiami wynikającymi z planu zagospodarowania przestrzennego obiekt będzie wyglądał trochę inaczej. – Ale cała jego funkcjonalność została zachowana – zapewnia Golonka i jako gwarancję, że inwestycja ruszy jak tylko będzie pozwolenie przypomina, że projekt „Nad Starosądeckim Stawem - budowa centrum turystyczno-rekreacyjnego w Starym Sączu” dostał dofinansowanie od marszałka województwa w wysokości 3 milionów, czyli na poziomie ok. 55 procent wartości całej inwestycji.

Warto przy okazji nadmienić, że w projekcie budżetu Nowego Sącza na 2018 rok wpisane jest 100 tysięcy na projekt budowy basenu na wolnym powietrzu nad Kamienicą.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu