Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 października. Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
19/08/2014 - 07:24

Sądecki Pielgrzym: Wielkie halo czy wielki znak?

W niedzielę 3 sierpnia w Dworanie Jana Pawła II w Medziugorje miało miejsce piękne zjawisko.
W tym czasie trwał 25. Letni Festiwal Młodych. We wspomnianej wyżej Dworanie co godzinę odbywają się Msze Święte w innym języku narodowym. Bywają tam często problemy z ramami czasowymi. Sytuacja do której przywykliśmy stereotypowo odwróciła się. Pielgrzymi języka niemieckiego opóźnili nasze nabożeństwo o 15 minut.
Polscy kapłani zebrani z całego świata świadomi, że pozostało nam tylko 45 minut zrobili wszystko żeby Anglicy mieli swoje 60 minut na celebracje. Młody charyzmatyczny kapłan zakonny mówiąc, że musi się zmieścić w 10 minutach z homilią bez udawanej dramaturgii zapytał koncelebrantów, czy mają na tyle wiary, żeby uwierzyć w przybywającego za chwilę na Ołtarz Jezusa Chrystusa. Na twarzach i oczach pojawiło się ożywienie. Zapytał i poderwał do wiary świeckich uczestników Mszy Świętej. Ze względu na czas celebrans zapowiedział Wyznanie Wiary z liturgii Wielkiej Soboty. Wielu uczestników odczuło, że włosy delikatnie stawały dęba, a na skórze czuli mrowienie na słowa kapłana…czy wierzycie….
Po zakończonej Eucharystii na zewnątrz oczom wiernych ukazało się na niebie niecodzienne zjawisko. W roku 2011 i 2012 w Fatimie 13 maja po zakończonych rocznicowych uroczystościach świadkami takiego samego zjawiska byli zebrani tam pielgrzymi. Medziugorskie zjawisko poprzedzało dni związane z datą urodzin Matki Bożej .W 1984 roku w Medziugorje według Jeleny Vasilij Maryja objawiła jej, że urodziła się według naszego kalendarza 5 sierpnia. Prosiła też wtedy o trzy dni powstrzymania się od prac i skoncentrowaniu się w tych dniach na modlitwie, dziękczynieniu za jej posłannictwo.
Zjawisko na niebie jest fizycznie wytłumaczalne zwane jest efektem halo słonecznego. Dla wielu jednak pozostaje pytanie: dlaczego akurat w tych miejscach w takim kontekście?

Sądecki Pielgrzym
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu