Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 listopada. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
22/12/2014 - 00:48

Jerzy Bukowski z Krakowa: Zlikwidować haniebne święto!

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, aby jak najszybciej ponownie wprowadził do porządku obrad przygotowany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt ustawy o zniesieniu 9 maja jako Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności.
Jesteśmy zbulwersowani zdjęciem przez Konwent Seniorów tego punktu z porządku ostatniego posiedzenia Sejmu. Oznacza to bowiem, że w podobno niepodległej III Rzeczypospolitej Polskiej nadal obowiązuje podpisany przez sowieckiego agenta Bolesława Bieruta dekret reprezentującej interesy obcego mocarstwa Krajowej Rady Narodowej.

Data 9 maja nie wywołuje w Polsce tak pozytywnych skojarzeń, jak w krajach zachodniej Europy wyzwolonych spod niemieckiej okupacji przez armie amerykańskie i brytyjskie, a także przez należące do alianckiej koalicji Wojsko Polskie. W państwach tych przywrócony został bowiem status quo ante bellum, podczas gdy władzę na ziemiach państw środkowoeuropejskich po wyparciu z nich Wehrmachtu przejęli na pół wieku Sowieci i współpracujący z nimi lokalni zdrajcy. Tak było również w Polsce.

Oburza nas więc, że Sejm nie zlikwidował jeszcze tego święta, będącego haniebnym reliktem czasów komunistycznych i kolejnym dowodem na to, że ideowa więź III RP z PRL nie została jeszcze zerwana. Dlatego uważamy, że przed 70. rocznicą dnia symbolizującego przejście Polski z jednej niewoli w drugą należy wykreślić to święto z naszego kalendarza.

W imieniu Rady POKiN
dr Jerzy Bukowski

**
Jerzy Bukowski, filozof, autor "Zarysu filozofii spotkania", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Wszystko się zgadza. Nowy most heleński będzie gotowy przed świętami. Tyle, że Wielkanocnymi, a nie Bożym Narodzeniem... :


Dziękujemy za przesłanie błędu